Powitanie Wiosny 21.03

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Powitanie Wiosny 21.03

Przygotowania do tego dnia przedszkolacy z Publicznego Przedszkola nr 4 rozpoczęły już w poniedziałek, kiedy to w każdej grupie przedszkolnej wykonywały wspólnie „Ekologiczną Marzannę”, składająca się w 100% z surowców wtórnych. Żeby tradycji stało się za dość, jednak bez uszczerbku dla środowiska, dzieci żegnały zimę nie topiąc czy paląc Marzanny, a rozkładając je i segregując poszczególne ich części do odpowiednich koszy na śmieci. Przy okazji tego wydarzenia wychowankowie poszerzali więc swoją wiedzę z zakresu ekologii i nabywały postawy proekologiczne. Segregację poprzedził wspólny przemarsz ulicami osiedla w kolorowych, wiosennych strojach z gaikami przygotowanymi przez dzieci wspólnie z rodzicami. Towarzyszyły temu wiosenne piosenki, gra na instrumentach i skandowane okrzyki „Precz zimo zła!” Podczas zajęć w przedszkolu dzieci ponadto uczestniczyły w różnych wiosennych zabawach i ćwiczeniach. Grupy „Biedronek” i „Skrzatów” przedstawiły swoje wyobrażenie „Pani Wiosny” w grupowych pracach plastycznych, a grupa „Motylków” układała wiosenne obrazki przy użyciu kolorowych klocków matematycznych. W ten uroczysty sposób przedszkolacy z ZSP nr 4 pożegnali zimę i powitali wiosnę, która mamy nadzieję zawita do nas teraz w pełnej krasie.