Półkolonie zimowe w ZSP 4

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Styczeń »  Półkolonie zimowe w ZSP 4

We współpracy z Urzędem Miasta oraz Stowarzyszeniem „Razem na Szybiku” w dniach 16.01 – 20.01.2017 r. zorganizowaliśmy półkolonie zimowe dla  uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 12.30. W czasie zimowego wypoczynku realizowaliśmy program z zakresu profilaktyki uzależnień pt. „Szlachetne zdrowie”. Tematy zajęć obejmowały: integrację grupy, kontrakt grupowy,  świat wartości - wartości materialne i niematerialne, podstawowe zasady ochrony zdrowia, profilaktykę  uzależnień - alkohol i nikotyna, uzależnieniom i nałogom mówimy „Nie”, asertywność. Dzięki zajęciom uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat skutków zdrowotnych uzależnień oraz  rozwinęli umiejętności asertywnych zachowań.

Program zimowego wypoczynku był różnorodny i obejmował codzienne wyjazdy poza teren placówki:  na basen do Gorzyc, do kręgielni w hotelu Amadeus, do Cinema City w Rybniku na premierę filmu „Sing 3D”. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd do Laserhouse – Laserowego Centrum Rozrywki w Rybniku, gdzie uczniowie świetnie bawili się w laserowych labiryntach. Ostatni dzień zimowych półkolonii przeznaczyliśmy na wizytę w  Escape room „Twardy Orzech” w Wodzisławiu Śl. W pokojach zagadek uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania i łamigłówki, aby zdobyć szyfry i klucze do otwarcia zamkniętych komnat. Przerywnikiem zajęć profilaktycznych, zabaw umysłowych i relaksacyjnych był smaczny gorący posiłek, który czekał na dzieci w szkole. Półkolonie spędziliśmy bezpiecznie i wesoło, dostarczyły one uczestnikom  wielu wrażeń i z pewnością będą miłym wspomnieniem ferii zimowych.

Beata Lasok, Luiza Rybicka