Podsumowanie kampanii "Czyste powietrze wokół nas"

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » Podsumowanie kampanii "Czyste powietrze wokół nas"

W ramach kampanii antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas" wszystkie grupy przedszkolne zapoznały się z postacią Dinka – sympatycznego dinozaura, który uwielbia zapach kwiatów. Przez cały tydzień przedszkolaki poszukiwały różnych rodzajów dymów – zarówno tych z kominów, jak i pochodzących ze spalin samochodowych. Dowiedziały się też, jak bardzo szkodliwy jest dym papierosowy. Podczas zajęć dzieci wykonały pociąg dla Dinka, rozpoznawały zapachy – w tym zapach dymu tytoniowego, odtwarzały dym przy użyciu pianki do golenia oraz barwników spożywczych, z masy mydlanej, śpiewały też piosenkę. Przez 5 dni średniaki prowadziły obserwację zanieczyszczeń powietrza. W tym celu wykonywały doświadczenia z użyciem miseczki i taśmy klejącej, które wystawiali za okno. Wnioski z obserwacji skrupulatnie odnotowywały w zeszycie obserwacji. W ramach kampanii w naszej placówce został przeprowadzony konkurs plastyczny.