Podsumowanie akcji promującej głośne czytanie

Galeria » Przedszkole »  2018/2019 » Podsumowanie akcji promującej głośne czytanie

Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Akcja ruszyła w naszym przedszkolu od 1 października 2018r. przez 21 kolejnych dni. Każdy nauczyciel otrzymał specjalne naklejki ze Słodziakami, które dziecko zbierało do osobistego albumu, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu.
Jak dowodzą psychologowie, nowy nawyk wyrabia się w ciągu 21 dni, jeśli jest on stale praktykowany, dlatego też na albumie zostało umieszczonych 21 miejsc na podpisy rodzica,
Wystarczyło, że rodzic czytał głośno dziecku przez minimum 10 minut. Na zakończenie akcji, każde dziecko, które zebrało komplet naklejek otrzymało nagrodę wręczoną przez ambasadora akcji w naszej placówce - Panią Karolinę Mrowiec.