Pierwszy Dzień Wiosny

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Przyczynili się również do tego nasi przedszkolacy, którzy wyruszyli z przedszkola pożegnać Marzannę – zimową pannę oraz wspólnym śpiewem powitać nadchodzącą wiosnę. W zielonych, kwiatowych, żabich czy bocianich strojach, przedszkolaki wędrowały po okolicy wraz z przystrojonymi gaikami oraz wspólnie przygotowanymi „ekologicznymi Marzannami”, wykonanymi z surowców wtórnych. Aby tradycji stało się zadość, a nie ucierpiało na tym środowisko naturalne, przedszkolaki swoich kukieł nie paliły, tylko segregowały ich elementy do właściwych koszy na odpady. Tym samym, w ekologiczny sposób pożegnaliśmy odchodzącą zimę, a wiosna już na dobre zagościła w naszym przedszkolu. Dzieci, na podstawie wiersza D. Gellner pt. „Portret Wiosny” wyobrażały sobie, jak może wyglądać postać „Pani Wiosny” i wyobrażenia te ukazywały w pracach plastycznych. Średniaki i starszaki wykonały kolaże z użyciem wycinków gazet, papierowych kwiatów i farb, natomiast najmłodsza grupa wykonała wspólną pracę plastyczną, która posłużyła jako „ścianka” do zdjęć. W ten sposób każdy mógł poczuć się jak prawdziwa „Pani Wiosna”.