Piąty tydzień w przedszkolu

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » Piąty tydzień w przedszkolu

Mimo typowo jesiennej aury, tydzień u "Lisków" minął bardzo kolorowo. Przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę spacerem w deszczu i skokami po kałużach. Podczas zajęć nauczycły się rozpoznawać literę "o" oraz cyfry 1 i 2. Żeby osłodzić sobie deszczowe dni upiekły jabłka pod kruszonką. Ćwiczyły kierunki: prawo, lewo, oraz rozumienie pojęć: u góry, na dole, w środku. Na zajęciach z ekoplastyki wykonały ananasy z plastikowych butelek. Nie zabrakło również obchodów świąt tj. "Dnia Chłopca" oraz "Dnia Głośnego Czytania"

W grupie Skrzatów tematyka minionego tygodnia związana była z jesienią w sadzie. Dzieci poznały nie tylko owoce krajowe, ale i egzotyczne. Dużo radości sprawiła im zabawa tematyczna: „Na straganie”, pieczenie szarlotki, układanie kompozycji oraz cyfr 1 i 2 z owoców, zabawy plastyczne i muzyczne. W środę świętowaliśmy „Dzień Chłopca” – bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowane upominki i poczęstunek.

"Słoneczka" poznawały natomiast zwierzęta leśne. Uczyły się nowych rymowanek oraz piosenek. Również obchodziły "Dzień Chłopca", który okazał się najweselszym dniem całego tygodnia. Wiele wrażeń dostarczyły im również zabawy matematyczne oraz wykonanie wspólnej pracy plastycznej z darów jesieni.

Najmłodsza grupa poznawała zasady bezpieczeństwa na drodze. "Biedronki" urwalały kolory świateł na sygnalizatorach, poznały "niezwykłą moc" odblasków, wiedzą, na czym polega praca policjanta, znają piosenkę o samochodach.

Wszystkie grupy uczestniczyły również w "Pokazie magii i iluzji z Chasem" - spektakl online został sfinansowany ze środków Rady Rodziców. Dziękujemy.