Olimpiada Kreatywności Destination Imagination Wrocław 11-13.03

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Olimpiada Kreatywności Destination Imagination Wrocław 11-13.03

Patrz tam, gdzie inni patrzą, i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią”

Teresa Kosiarek – dyrektor Olimpiady

XIII Olimpiada Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu była wyjątkowa dla Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim, bowiem w dniach 11-13 marca w kreatywnych wyzwaniach brały udział aż dwie drużyny z tej placówki. Dla drużyny „Szalona Grupa Kreatywnych Szkolniaków” w składzie Basia Brzezinka, Zuzia Budka, Zuzia Jeszka, Gosia Koska, Mateusz Kowalski, Franek Markiton i Łukasz Stawarski z I poziomu wiekowego, było to ogromnym przeżyciem, gdyż po raz pierwszy mogli „sprawdzić się” na olimpiadzie. Natomiast Wschodzące Gwiazdy – poziom przedszkolny po raz trzeci reprezentowała grupa z Publicznego Przedszkola nr 4 pod nazwą „Diamentowo – czekoladowe cofale cyborgowych przedszkolaków” w składzie: Nadia Biernacka, Ala Stawarska, Tymek Markiton, Bartek Adamczyk, Mateusz Duda, Kamil Kasparek, Franek Wiechoczek, Tomek Kolarczyk i Alex Ogrocki. Przygoda obu drużyn rozpoczęła się w niedzielę podczas Ceremonii Otwarcia Olimpiady. Hala Stulecia, w której odbyła się uroczystość zachwyciła licznie zgromadzonych uczestników.

Cofale miały swoją „wielką chwilę” w poniedziałek rano, kiedy podczas Wyzwania Drużynowego Wchodzących Gwiazd – Przyjaciele marzeń - prezentowały przedstawienie, które ukazywało różnice i podobieństwa 2 wybranych przez drużynę kultur – śląskiej i afrykańskiej. Drużyna zdobyła gromkie brawa, oraz liczne, pochlebne oceny: Dziękuję za zwyczaje i gwarę śląską, Fantastyczna drużyna! Super!, Super porównane dwie kultury!, Piękna współpraca na scenie, Scenografia bardzo ciekawa, Pięknie posługujecie się gwarą. Jednak najlepszym podsumowaniem występu dzieci były łzy jednej z ekspertek, która wzruszona, nie była w stanie wypowiedzieć kilku słów. Jako że poziom przedszkolny olimpiady jest poziomem pozakonkursowym - przedszkolaki zaraz po prezentacji zostały nagrodzone medalami oraz klockami Lego.

Kreatywne Szkolniaki natomiast, wyzwanie drużynowe prezentowały we wtorek. Spośród licznych propozycji wyzwań drużyna postawiła na wyzwanie artystyczne „Musical Przeobrażeń”. Z samodzielnie wykonaną scenografią, wymyślonymi tekstami oraz muzyką opowiedziały historię „Pestki – aktywacja” - ukazującą trudy i znoje uzdolnionych muzycznie pestek dyni.

Obie drużyny musiały też zmierzyć się z Wyzwaniem na Już, podczas którego eksperci oceniali współpracę w grupie, nietypowe rozwiązania problemów, pomysłowość oraz zaangażowanie.

Olimpiada to również integracja dzieci, młodzieży i dorosłych. Służą temu spotkania oraz wyzwania z Drużynami Bliźniaczymi. Rozrywki natomiast dostarczyły drużynom warsztaty: Poznajemy różnorodność kultur świata oraz Kreatywny recyckling dla przedszkolaków oraz Hydropolis i Głupkowate miny i zbzikowane gesty dla „Szkolniaków”.

Pobyt przedszkolaków wraz z rodzinami we Wrocławiu umożliwił im również skorzystanie z kilku atrakcji miasta: przejazdu Polinką, odwiedzeniu Hydropolis, Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych oraz skorzystanie z trampolin w Jump Hall. Sporym wyzwaniem, ale i przyjemnością okazało się również poszukiwanie wrocławskich krasnali.

Trzy dni spędzone we Wrocławiu były niezwykłą przygodą zarówno dla drużyn, jak i trenerek: Marioli Kozioł, Beaty Jończyk, Sylwii Lubszczyk oraz Alli Korniluk. W ramach podziękowania za okazaną pomoc oraz zaangażowanie rodziny oraz opiekunowie drużyny „Diamentowo-czekoladowych cofali cyborgowych przedszkolaków” otrzymały pamiątkowe medale przygotowane przez trenerki.

GALERIA PRZEDSZKOLE

Filmik z pobytu we Wrocławiu (oraz z wyzwania drużynowego) przedszkole