Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 16-19.03.2017

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 16-19.03.2017

Po raz drugi dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Wodzisławiu Śl. wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Tegoroczna edycja była szczególna, bowiem Wrocław w tym roku był także gospodarzem International Invitational 2017, czyli międzynarodowej edycji Olimpiady, która do tej pory gościła jedynie w stolicy Chin i Kataru. Limonkowa Demolka Przedszkolnych Myślideł, bowiem tak nazywa się nasza 8 – osobowa drużyna w składzie: Alicja Cojg, Natalia Sówka, Bartek Adamczyk, Adam Brzezinka, Michał Brzezinka, Jakub Kamczyk, Łukasz Kowalski, Jakub Szypuła oraz trenerki: Mariola Kozioł i Beata Jończyk przeżyła niezwykłą przygodę w dniach 16.-19.03.2017r.

Do Wrocławia prawie wszyscy dotarliśmy w czwartek, kiedy to w Hali Stulecia odbyła się Ceremonia Otwarcia Olimpiady, podczas której bawiło się ponad 2000 dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy. Piątek był dniem Rozrywek Wszelakich – dzieci i ich najbliżsi odwiedzili Wrocławskie ZOO oraz Jump Hall – Wrocławski Park Trampolin; natomiast dla trenerek ogromną atrakcją okazała się wizyta w Operze Wrocławskiej, gdzie odgrywana była sztuka Carmen.

W sobotę nasza drużyna uczestniczyła w warsztatach: Motylek Stefanek. Po południu spotkaliśmy się z drużyną bliźniaczą Odkrywcy z Wrocławia. Podczas krótkiego spotkania, dzieci poznały się, wymieniły upominkami i wykonały pamiątkowe zdjęcia. W tym dniu bardzo ważne było Wyzwanie Na Już, podczas którego Limonkowa Demolka zmierzyła się z zadaniem wykonania latawca z dostępnych materiałów oraz wykorzystaniem go w przedstawieniu. Treść przedstawienia musiała zawierać odpowiedź na pytanie: Co widzi latawiec, gdy wzbije się w niebo? Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, zmieściły się w czasie i uzyskały następujące oceny ekspertów: BRAWO! Widziałam, że pracowaliście cały rok! Wspaniała drużyna DI!; Bardzo podobało mi się jak rozdzieliliście role między sobą, BRAWO!; Pracowaliście w skupieniu nad wyzwaniem; Jesteście bardzo pomysłowi; Potraficie współpracować; Limonkowa Demolka Przedszkolnych Myślideł, to bardzo kreatywna drużyna! Będziemy Was bardzo miło wspominać. Po aktywnie spędzonym czasie w Hali Stulecia przyszła kolej na relaks i kolejną atrakcję - dla jednych był to wyjazd do Hydropolis, a dla innych (w tym pań trenerek) do Humanitarium – Ogrodów Doświadczeń.

Najważniejszym dniem była niedziela, kiedy to odbyło się Wyzwanie Drużynowe. Pomimo faktu, iż byliśmy ostatnią drużyną Wschodzących Gwiazd, eksperci jednogłośnie stwierdzili, że pozostawiliśmy bardzo dobre wrażenie. Pochwałom nie było końca, a słowa, że jesteśmy mocną drużyną i prezentujemy wysoki poziom uskrzydliły bez wątpienia przede wszystkim nas - trenerki. Komplementów skierowanych do dzieci było bardzo dużo, niektóre z nich to: Z przyjemnością obserwowałam jak współpracowałyście przy rozstawianiu dekoracji; Jesteście wspaniałymi aktorami!; Pokazaliście nam wszystkie swoje talenty; Rytmiczny taniec – wystukiwałam rytm nogą; Widać, że pracowaliście bardzo ciężko! Powinniście być z siebie dumni!; Wspaniała współpraca w zespole; Jesteście bardzo zgraną drużyną!; Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy; Jesteście bardzo energetycznym zespołem!; Radosny narrator!; Super pamięć narratora!; Piękna deklamacja, każde słowo słychać; Oryginalne stroje i dekoracje – brawo za samodzielność!; Niepowtarzalna maszyna – super!; Stworzyliście ciekawe przedstawienie! Poruszyliście ważny temat! Zwieńczeniem pochwał były medale oraz upominki otrzymane od Ekspertów.

Cztery dni spędzone we Wrocławiu były niezwykłą przygodą nie tylko dla drużyny i trenerek, ale także dla rodziców dzieci, którzy okazali się być nie tylko wspaniałymi, niezwykłymi i wyjątkowymi ludźmi, ale także bardzo pomocnymi w różnych, czasem trudnych sytuacjach organizacyjnych Olimpiady. Bez nich tak naprawdę nic by się nie udało - dlatego składamy im szczere i gorące podziękowania. W szczególności podziękowania kierujemy Najbardziej Kreatywnemu Opiekunowi DI – Panu Zbyszkowi Adamczykowi, który od czwartku do niedzieli niezwykle nas wspierał i często wyprzedzał nasze myśli i działania. Wyrazy wdzięczności należą się również naszej Pani Dyrektor, która na dwa dni przyjechała do Wrocławia, by dopingować naszą drużynę.

My same, czujemy się spełnione w roli Trenerek, a zarazem doładowane dawką pozytywnej energii, jaka towarzyszyła nam przez te cztery dni pełne zmagań, radości i poczucia przynależności do „Limonkowej Demolki Przedszkolnych Myślideł” jaką obecnie tworzą już nie tylko dzieci, ale również całe ich rodziny!!!

Beata Jończyk

Mariola Kozioł