Ogólnopolski Tydzień Kariery w PCKZiU w Wodzisławiu Śl.

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Październik » Ogólnopolski Tydzień Kariery w PCKZiU w Wodzisławiu Śl.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, 16 października uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Zajęcia te były jednym z elementów realizowanego szkolnego doradztwa zawodowego, którego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w racjonalnym i przemyślanym kreowaniu własnej kariery zawodowej, co stanowi priorytet strategii rozwoju oświaty naszego miasta.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć specjalistyczne i bogato wyposażone pracownie tej placówki oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych z mechatroniki i fizyczno-chemicznych. Zobaczyli jak działa skaner i drukarka 3D, robot przemysłowy, tokarka, urządzenia do kodowania. Przeprowadzali doświadczenia z ciekłym azotem jak również z zakresu chemii laboratoryjnej: sprawdzali świeżość mleka, twardość wody, mogli wyprodukować "glutki" w wybranym kolorze. Klasa IV odwiedziła również sztolnię, gdzie uczniowie zobaczyli w jakich warunkach pracują górnicy oraz doświadczyli natężenia hałasu jaki panuje "na dole". Klasa IV popisała się sporą wiedzą na temat górnictwa. Uczniowie chętnie zadawali pytania i z zaciekawieniem słuchali przewodnika.