Ogólnopolski program CEO "PoczytajMy"

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Luty » Ogólnopolski program CEO "PoczytajMy"

„PoczytajMy” ogólnopolski program CEO zagościł  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym numer 4 w Wodzisławiu Śląskim.

"Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy’’.

Jednym z celów przedsięwzięcia jest zainteresowanie dzieci i młodzieży czytaniem książek. 9 lutego  reprezentantki Szkolnego Klubu Czytelniczego zachęcały uczniów klasy 4 i 6 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim do pogłębiania czytelniczych zainteresowań.

Program zajęć był bardzo urozmaicony – na zajęciach w ZSP4 pod kierunkiem p. Margot Matusiak, uczennice ZST Kasandra Lipińska i Marcelina Zmuda wraz z opiekunem – panią Ksenią Tostą przygotowały dla uczestników ZSP 4  różnego rodzaju zadania. Dzieci odpowiadały na pytania: dlaczego lubią czytać książki, dlaczego czytanie jest ważne, oglądały prezentację multimedialną, projektowały okładkę książki, samodzielnie wykonały książeczkę na temat zalet czytania, brały udział w dyskusji o korzyściach obcowania z książką. Kasandra przeczytała uczestnikom czytelniczych warsztatów jedno z opowiadań Jerzego Rosa „Heroje Północy”.

Na koniec zajęć nastąpił najbardziej oczekiwany punkt programu czyli ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą książeczkę. Zwycięska grupa otrzymała czekolady a pozostali uczniowie słodkie nagrody pocieszenia. Ponadto uczennice ZST przekazały na ręce pani Margot Matusiak kilka ciekawych pozycji książkowych do biblioteki szkolnej .

Margot Matusiak, Ksenia Tosta