Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 03.01

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 03.01

Dnia 03.01.2018r. grupa Motylków w ramach cyklu filmowych spotkań pod hasłem: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wybrała się do WCK . Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć 5 filmów krótkometrażowych pod wspólnym hasłem "Kim jestem?". Pierwszy film opowiadał o tym jak ważne jest zrozumienie wśród równieśników i, że nie wolno nikogo odtrącać. Drugi film opowiadał o Duńskim chłopcu, który przeprowadził się z rodzicami do Tajlandii. Wprowadzeni zostaliśmy w świat tamtejszej kultury oraz zwyczajów kulinarnych (np jedzenia owadów, żab).
Kolejny film był o chłopcu, który nosił ze sobą rondelek, którego nie umiał się pozbyć, w końcu jednak nauczył się go akceptować i traktować jak zaletę. Kolejny opowiadał o mamie i o tym jak bardzo potrafi być ona troskliwa i skora do poświęceń. Ostatni zaś o dziewczynce w króliczej masce i o chęci akceptacji w nowym otoczeniu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wszystkie wyświetlane animacje, popołudniem po obiadku  opowiadali wszystkie historie i wyciągali z nich wnioski.
Dodatkową atrakcją dla dzieci był przejazd komunikacją miejską.