Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 01.03

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 01.03

W czwartek 01.03 starszaki z grupy "Motylków" ponownie miały okazję wybrać się do WCK na seans filmowy w ramach cyklu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Siarczysty mróz na dworze nie zachęcał do wyczekiwania na przystanku autobusowym, więc tym razem zrezygnowaliśmy z przejazdu komunikacją miejską na rzecz wynajętego autokaru. Na miejscu przedszkolaki mogły obejrzeć 4 filmy krótkometrażowe pod wspólnym hasłem "Chodzę do kina" - krótkie, starannie dobrane utwory filmowe wprowadzające najmłodszych widzów w niezwykłą atmosferę kina, rozbudzające wyobraźnię.

Kino  bowiem to świat pełen magii, nie zawsze dosłowny, zostawiający furtkę dla naszej wyobraźni, która wzbogaca obejrzany film, dodaje mu nowy wymiar, uzupełnia niedopowiedziane wątki, łączy je z przeżyciami i doświadczeniami z codziennego życia dziecka.

Zestaw obejrzanych filmów zawierał następujące tytuły:

To coś reż. E. Walf / Niemcy 2015

Moje, moje reż. K. A. Schroder / Dania 2012