Nasi uczniowie na turnieju w Orlovej!

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Marzec » Nasi uczniowie na turnieju w Orlovej!

Młodzi szachiści UKS Baszta Wodzisław Śl. w sobotę 11.03.2017r. rozgrywali w Orlovej (Czechy) czwarty turniej kończący tegoroczne rozgrywki Grand Prix Euroregionu Śląska Cieszyńskiego. Organizatorami tej imprezy były kluby: UKS Pionier Jastrzębie Zdrój i SK Slavia Orlova.

Grupa A licząca 14 zawodników grała 5 rund po 20 minut na zawodnika, a grupa B licząca 50 graczy grała tempem 7 rund po 15 min. Nasi szachiści rozegrali piękne partie i osiągnęli dobre wyniki:

- klasyfikacja końcowa dziewcząt to dominacja naszych szachistek (8 w 10): 3 miejsce Alicja Lach - UKS Baszta

Ogółem w turniejach wzięło udział 86 zawodników reprezentujących kluby z Polski (Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śl., Rybnik) i Czech (Orlova, Havirov, Ostrava, Petrvald, Cesky Tesin).

Klub UKS Baszta Wodzisław Śl. reprezentowało w turniejach 20 zawodników. Wśród nich byli uczniowie ZSP4: Kwiczala Dorian, Lach Alicja, Lach Beniamin, Piofczyk Mateusz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i kolejnego sukcesu Alicji Lach.

Grażyna Malik

Informacja na podstawie relacji: Jerzy Karp.