Mistrzowie recyklingu w ZSP nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Luty » Mistrzowie recyklingu w ZSP nr 4

„Segregując odpady chronisz środowisko”.

To hasło od siedmiu lat towarzyszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 wszystkim, którzy zbierają makulaturę, nakrętki plastikowe i puszki aluminiowe.

Główne cele konkursu to: zachęcanie do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, wykształcanie, utrwalanie i propagowanie zachowań proekologicznych, wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.

Kolejny rok szkolny to kolejne rekordy. Od września 2017 do stycznia 2018  zebrano:

17803,60 kg makulatury

737,68 kg nakrętek plastikowych

112,52 kg puszek aluminiowych

Daje to razem prawie 19 ton surowców wtórnych, do końca roku szkolnego ta ilość na pewno zostanie podwojona.

Grupa pięćdziesięciu uczniów, którzy plasowali się na czołowych miejscach w poszczególnych kategoriach, mogła uczestniczyć w darmowym wyjeździe do Cinema City, gdzie zobaczyli piękny film „Cudowny chłopak”. Dla najlepszych przedszkolaków przygotowano zaproszenia do „wodnej krainy” FlyParku w Radlinie. Kolejne nagrody przewidziano na koniec roku szkolnego.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem na Szybiku”.

Grażyna Malik