Mistrzowie recyklingu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Maj » Mistrzowie recyklingu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

„Segregując odpady chronisz środowisko”

To hasło od ośmiu lat towarzyszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 wszystkim, którzy zbierają makulaturę, nakrętki plastikowe i puszki aluminiowe.

Główne cele konkursu to: zachęcanie do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, wykształcanie, utrwalanie i propagowanie zachowań proekologicznych, wykazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.

Kolejny rok szkolny to kolejne rekordy. Od września 2018 do kwietnia 2019  zebrano:

• 22005  kg makulatury
  • 1033 kg nakrętek plastikowych
  • 238  kg puszek aluminiowych

Daje to razem ponad 23 tony surowców wtórnych, do końca roku szkolnego ta ilość na pewno zwiększy się. Grupa pięćdziesięciu uczniów, którzy plasowali się na czołowych miejscach w poszczególnych kategoriach, mogła uczestniczyć w darmowym wyjeździe do Multikina. Młodsi uczniowie zobaczyli film „Praziomek”, starsi „Avengers”.  Dla najlepszych przedszkolaków przewidziano zaproszenia do sal zabaw dla dzieci.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem na Szybiku”.

Grażyna Malik