Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Styczeń » Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych oraz Ogólnopolska Olimpiada Szkół i Przedszkoli

Zawodnicy klubu UKS Baszta wzięli udział w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w katowickim Spodku w dniach 15 – 17 grudnia. W turniejach wzięło udział po 1300 uczestników z 40 Europy krajów. O wysokim poziomie świadczy średni ranking zawodników, który wynosił 1772 punkty. 16 i 17 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich; rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund, tempem 15 minut + 10 sekund na przeciwnika. W tym turnieju udział 12 osobowa drużyna Baszty, która zanotowała takie wyniki:

-      Karp Maciej                   4,5 pkt

-      Mrozek Zofia                 4,0 pkt

-      Mainka Anna                  4,0 pkt

-      Ursnik Patryk                 4,0 pkt

-      Wojs Alicja                     4,0 pkt

-      Mrozek Wojciech           3,5 pkt

-      Reszczyński Szymon      3,0 pkt

-      Lach Alicja                     3,0 pkt

-      Mainka Zuzanna             2,5 pkt

-      Lach Beniamin               2,0 pkt

-      Moczała Maja                 1,0 pkt

-      Krzysztof Ciepły             1,0 pkt

Tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyła się w Spodku II Ogólnopolska Olimpiada Szkół i Przedszkoli. Wzięło w niej udział ponad 1400 zawodników z całej Polski. Klub szachowy UKS Baszta również reprezentowała silna grupa uczestników: Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs, Zofia Mrozek, Mateusz Jasielski (wszyscy SP 1); Mikołaj Walaszczyk (SP 3); Alicja Lach, Beniamin Lach, Dorian Kwiczała, Mateusz Piofczyk (SP 4); Zuzanna Mainka, Anna Mainka, Wojciech Mrozek, Szymon Reszczyński (SP 8), Maja Moczała (SP Skrzyszów). Każde z dzieci grało w swojej klasie 7 partii po 15 minut. Oto wyniki:  Alicja Lach 6 miejsce wśród dziewczyn klas V na 34 zawodniczki. Beniamin Lach 41 miejsce wśród chłopców klas III na 198 zawodników. Dorian Kwiczała 80 miejsce wśród chłopców klas IV na 165 zawodników. Mateusz Piofczyk 66 miejsce w tej samej grupie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i sportowej postawy oraz tak wysokich miejsc w klasyfikacji końcowej na tak ważnych szachowych turniejach.