Miejski Konkurs Matematyczny "Bystrzaki"

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Czerwiec » Miejski Konkurs Matematyczny "Bystrzaki"

W czwartek 6 czerwca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się II Miejski Konkurs Matematyczny dla 6-latków pt.,, Bystrzaki”. Wzięło w nim udział 11 przedszkoli.

Cele konkursu:

- wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dziecięcych

- kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia

- upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków

- promowanie osiągnięć dzieci

- stworzenie możliwości rywalizacji dzieci najzdolniejszych

- zacieśnienie współpracy z innymi placówkami przedszkolnymi

Zabawy i zadania konkursowe obejmowały następujące treści:

- liczenie i rozpoznawanie liczb w zakresie 20

- elementy kodowania

- znajomość dni tygodnia oraz miesięcy

- znajomość figur geometrycznych

-orientację przestrzenną

- zadania tekstowe

- znajomość znaków >, <, =

- porównywanie zbiorów

- zadanie kreatywne

Na dzieci czekały różne matematyczne wyzwania i zagadki. Wszystkie świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, przy tym świetnie się bawiły. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: nauczyciel matematyki Beata Lasok-przewodnicząca, nauczyciel wychowania przedszkolnego z przygotowaniem matematycznym Sylwia Sówka oraz nauczyciel matematyki -Beata Ulatowska.

Zwycięzcami okazały się dzieci z PP nr 16, II miejsce otrzymało PP nr 2, natomiast na III miejscu znalazły się przedszkolaki z PP nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Zwycięskie drużyny dodatkowo zabrały ze sobą do przedszkola gry matematyczne.

Wspaniałe upominki dla wszystkich uczestników ufundowała firma Pol-Eko Aparatura, natomiast nagrody główne w postaci matematycznych gier sfinansowane zostały przez Stowarzyszenie Razem na Szybiku.

Bogaty poczęstunek dla przedszkolaków (owoce, bakalie, zdrowe ciasto owocowo-warzywne, soki) możliwy był dzięki temu, że w placówce działa program "Żółty Talerz".

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

organizator Kamila Łatka