Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w ZSP 4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Listopad » Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w ZSP 4

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w placówce. W ZSP4 dominował kolor niebieski, uczniowie solidaryzowali się z dziećmi na całym świecie. Na lekcjach plastyki wykonano plakaty pod hasłem „ZSP4 w kolorze BLUE”, temat poruszano na lekcjach wychowawczych. Obchody te są częścią Tygodnia Edukacji Globalnej, które odbywają się w ZSP4 pod hasłem „Cele zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata- stawiamy na klimat”.

Grażyna Malik