Kreatywnie na matematyce

O nas » Kreatywność » Szkoła » Kreatywnie na matematyce

Zadaniem klasy IV na lekcji matematyki było zbudowanie jak najwyższej, wolnostojącej wieży, wykorzystując różnego rodzaju materiały np. plastikowe butelki, kartony, papier, taśma klejąca, patyczki, słomki, gazety itd. Uczniowie przed wykonaniem zadania zostali podzieleni na grupy. Każda z grup miała możliwość „zarobienia pieniędzy” na zakup brakujących materiałów w klasowym sklepiku.  Rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności  trudniejsze – „droższe”, łatwiejsze – „tańsze”. Grupa decydowała sama, które zadanie i za ile chce rozwiązać w danym dniu. Za „zarobione pieniądze” uczniowie mogli kupić potrzebne materiały do wykonania zadania. Grupy  pracowały z wielkim zaangażowaniem, miały wiele pomysłów i rozwiązań. Uczniowie mieli możliwość wykazania się samodzielnym, kreatywnym myśleniem. Na koniec grupa miała za zadanie zmierzyć wysokość wieży metrem krawieckim. Najwyższą wieżę o wysokości 2,60 m udało się zbudować grupie w składzie: Krzysiek, Filip, Kuba B., Maksymilian, Marysia i Natalia J.

Beata Lasok