Konkurs Recytatorski "Pory roku w poezji przedszkolaka" 20.03

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Konkurs Recytatorski "Pory roku w poezji przedszkolaka" 20.03

Dnia 20.03 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pory roku w poezji przedszkolaka”. Jury w składzie: p. Anna Koczy – emerytowany dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, p. Katarzyna Kolorz – nauczyciel prowadzący z uczniami koło recytatorskie „Maska”, który może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych oraz p. Margot Matusiak – nauczyciel języka polskiego, wyłoniło następujących zwycięzców:

Kategoria 3,4 latki

I miejsce – Sanecznik Antoni – PP 4 Wodzisław Śl.

II miejsce – Leśniewska Maja PP 6 Wodzisław Śl. Oraz Knaust Aleksander z PP 16 Wodzisłąw Śl

Kategoria 5,6 latki

I miejsce – Kowalska Lena PP 6 Wodzisław Śl.

II miejsce – Lizak Anna PP 14 Wodzisąłw Śl. Oraz Wiechoczek Franciszek PP 4 Wodzisław Śl.

Wyróżnienia specjalne:

Nowak Pola PP 6 Wodzisław Śl. Oraz Kühn Wiktoria PP 13 Wodzisław Śl.

Na uczestników czekały liczne nagrody, w tym również jabłka, gdyż placówka bierze udział w akcji „Żółty talerzyk”. W tym roku Jury stawiało na naturalność podczas recytacji, właściwą interpretację tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie.

Podczas konkursu zostały również rozdane nagrody laureatom konkursu plastycznego "Cztery pory roku oczami dziecka- twórczy recykling" organizowanego przez p. Katarzynę Godawa.

I miejsce Maja Stukator i Dominika Borek

II miejsce Samanta Pawliczek i Waldemar Gaca