Konkurs plastyczno-literacki "Polska - moja Ojczyzna"

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Listopad » Konkurs plastyczno-literacki "Polska - moja Ojczyzna"

Z okazji uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas IV-VIII zostali zachęceni do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Polska – moja Ojczyzna”, którego celem było zarówno kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, jak również rozwijanie ich kompetencji językowych oraz wrażliwości artystycznej.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastyczno-literackiej, tzn.: napisanie własnego wiersza, pt.: „Polska – moja Ojczyzna” i wykonanie ilustracji (tła) do utworu.

Powstały piękne wiersze i estetycznie wykonane rysunki, które stały się ozdobą szkolego korytarza.

Wszystkie dzieła uczniów zostały docenione przez organizatorki i nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Balińska z klasy VI, drugie Agata Pustuła z klasy Va, trzecie – Zuzanna Guzy z klasy IV, a wyróżnienie otrzymały Aleksandra Łoś oraz Maria Opalkowska z klasy VI.

Monika Cichy