Kenia na wyciągnięcie ręki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Listopad » Kenia na wyciągnięcie ręki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, chcąc przybliżyć uczniom zależności między społeczeństwami krajów rozwiniętych i rozwijających się, gościem ZSP 4 był  Peter Muchuku, student pochodzący z Kenii.

Podczas spotkania został porównany system edukacji w Kenii oraz w Polsce. Uczniowie mieli możliwość porównania poziomu życia mieszkańców Kenii i Polski, poznali  odmienne tradycje kulturowe obu krajów. Gość uświadomił uczniom, że każdy może zaangażować się  na rzecz walki z ubóstwem na świecie i włączyć się w proces budowania globalnego społeczeństwa opartego na zasadach solidarności, równości i współpracy. Spotkanie pobudziło uczniów do refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, uczniowie mieli okazję poznać osobę, która dzięki ciężkiej pracy i radości życia osiągnęła sukces.

Luiza Rybicka