IV Powiatowy Konkurs Recytatorski 15.03

Galeria » Przedszkole »  2018/2019 » IV Powiatowy Konkurs Recytatorski 15.03

"Człowiek w poezji przedszkolaka"

Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny, czwarty już konkurs recytatorski, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 4 w dniu 15.03. 48 uczestników z 20 placówek powiatu wodzisławskiego recytowało wiersze związane z człowiekiem - jego wyglądem, cechami charakteru, pochodzeniem itp. Jury w składzie: p. Anna Koczy - emerytowany dyrektor obecnego Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz p. Katarzyna Kolorz - nauczyciel języka polskiego, oceniało, oprócz pamięciowego opanowania tekstu, również naturalność dziecka, jego obycie sceniczne, kontakt z widzem/jury, oraz dobór wiersza. W dwóch kategoriach wiekowych zostało przyznanych 10 nagród:

3,4 latki:

I miejsce Karolinka - PP 13 Wodzisław Śl.

II miejsce Marlenka - PP 16 Wodzisław Śl.

III miejsce Ania - PP 12 Wodzisław Śl.

5,6 latki

I miejsce Pola  - PP 6 Wodzisław Śl.

II miejsce Antoś - PP 4 Wodzisław Śl. oraz Alicja PP Gorzyczki

III miejsce Hubert - Katolickie Przedszkole Niepubliczne Rydułtowy oraz Nikola - PP 3 Radlin

Wyróżnienia Julian - Katolickie Przedszkole Niepubliczne Rydułtowy oraz Krzyś - PP 12 Wodzisław Śl.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, książeczkę oraz drobne upominki. Zdrowy owocowo-warzywny poczęstunek dla dzieci oraz ich opiekunów był możliwy dzięki udziałowi w programie "Żółty talerzyk".

Organizator: Mariola Kozioł