III Wodzisławski Festiwal Kreatywności 09.11

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » III Wodzisławski Festiwal Kreatywności 09.11

Długo wyczekiwany III Wodzisławski Festiwal Kreatywności za nami!!!

NASZA DRUŻYNA ZWYCIĘŻYŁA I WYRUSZA DO WROCŁAWIA NA OGÓLNOPOLSKĄ OLIMPIADĘ KREATYWNOŚCI !!!

Dla naszych trenerek Beaty Jończyk i Marioli Kozioł to już trzecie zwycięstwo - czas zabrać się do kolejnych przygotowań :-)

Dnia 09.11 w godzinach popołudniowych drużyna Diamentowo-czekoladowych cofali cyborgowych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4, prezentowała przed Jury swoją własną historię związaną ze smokiem i jajem, znalezionym nad Balatonem.

Cofale w składzie: Nadia Biernacka, Alicja Stawarska, Bartłomiej Adamczyk, Franciszek Wiechoczek, Kamil Kasparek, Tomasz Kolarczyk, Alex Ogrocki, Tymoteusz Markiton oraz Mateusz Duda, od połowy września spotykały się w ramach koła kreatywnego ze swoimi trenerkami: Beatą Jończyk i Mariolą Kozioł, by od podstaw wymyślać scenariusz, wykonać jajo, strój smoka oraz potrzebne rekwizyty. Organizatorzy w tym roku zaskoczyli wszystkich, wprowadzając ograniczenie w postaci pudła o wyszczególnionych wymiarach, do którego miała się zmieścić cała dekoracja, scenografia, oraz stroje dla dzieci (za wyjątkiem stroju smoka). Podopieczni z Czwórki nie mieli z tym żadnego problemu – zamiast odgrywania ról i przygotowywania strojów postanowiły przygotować kukiełki głównych bohaterów. Natomiast pudło posłużyło im za scenografię: Piaskowej Góry, Balatonu, laboratorium paleontologa oraz czekoladowego deszczu.

Początek historii wymyślonej na potrzeby festiwalu, sięga czasów, kiedy nie było jeszcze Balatonu, była natomiast Piaskowa Góra. Górą rządził Piaskowy Potwór, który był zły. Chciał zniszczyć jajo, by rządzić całym światem. Po upływie trylionów lat, nad Balatonem jajo odnajduje Stary Pan i zabiera je do paleontologa. Prześwietlacz powoduje, że z jaja wykluwa się czekoladowy smok. Smok się płoszy, kaleczy, paleontolog udziela mu pomocy. Uleczony smok odlatuje do domu, powodując czekoladowy deszcz.

Po prezentacji Jury zadawało dzieciom liczne pytania dotyczące wykonania poszczególnych elementów, samodzielności, pomysłów oraz współpracy. Dzieci pełne wrażeń udały się na poczęstunek do Sali Świętowania, by następnie po zregenerowaniu sił, podjąć się zadania niespodzianki. Wyzwanie polegało na stworzeniu na kartce, przy użyciu kreatywności, umiejętności pracy zespołowej oraz dostępnych materiałów, przestrzennego obrazu przedstawiającego fragment miasta Wodzisławia za 100 lat. Efekt końcowy był zaskakujący!

PRZYGOTOWANIA DO FESTIWALU

III WODZISŁAWSKI FESTIWAL KREATYWNOŚCI - zdjęcia i prezentacja