Linki:

CERTYFIKATY:
LINKI::

III Wodzisławska Liga Szachowa

W piątek 24 marca zostały zainaugurowane  rozgrywki III Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2017. W tym roku do udziału w turnieju zgłosiło się  12 szkół podstawowych, które wystawiły swoje 6-osobowe reprezentacje oraz uczniowie 2 szkół gimnazjalnych. Ogółem  w zawodach wzięło udział 77 młodych szachistów. Roli gospodarza całego cyklu rozgrywek  podjęła się Szkoła Podstawowa nr 1 we współpracy z klubem szachowym UKS Baszta. Sędzią głównym turnieju był Mikołaj Korolczuk. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta – Mieczysław Kieca.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika. Klasyfikacja prowadzona została w 3 grupach wiekowych; klasy 1-3, 4-6 i gimnazja, z podziałem na chłopców i dziewczynki oraz klasyfikacja drużynowa. Bardzo nas cieszą uzyskane przez naszych uczniów wyniki i wysokie miejsca w rankingu.