Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing" 21.02

Dnia 21.02.2018r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 (ZSP4) odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków „Let's sing”. W przeglądzie wzięło udział 34 uczestników z 9 placówek powiatu wodzisławskiego. Jury w składzie: Agnieszka Bedrunka-Ignac – lektor języka angielskiego w Szkole Językowej Pascal Connect – przewodnicząca, Katarzyna Rusyn – nauczyciel języka angielskiego - protokolant oraz Beata Ulatowska – nauczyciel muzyki po średniej szkole muzycznej wyłoniło finalistów w 2 kategoriach wiekowych: 3,4 latki oraz 5,6 latki.

Zwycięzcy w kategorii dzieci młodszych:

I miejsce – Kaja Kolarska – Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach

II miejsce – Zofia Grzonka – Publiczne Przedszkole nr 2

III miejsce – Oliwia Sobol – Przedszkole im. E. Sojki w Lubomii

Zwycięzcy w kategorii dzieci starszych:

I miejsce – Mateusz Dzierżenga - Publiczne Przedszkole nr 2

II miejsce – Maja Mrozek – Przedszkole Publiczne nr 3 w Radlinie

III miejsce – Zofia Piszczan – Publiczne Przedszkole nr 12 (ZSP3)

Jury przyznało również wyróżnienie specjalne za niezwykłą osobowość Lenie Jeka z Publicznego Przedszkola nr 6.

W tym roku uczestnicy zaprezentowali utwory o różnym stopniu trudności – nie zabrakło klasyków tj. „Old Macdonald had a farm” czy „Itsy Bitsy Spider”, jak również utworów nawiązujących do ulubionych bajek przedszkolaków. Dzieci wielokrotnie zaskakiwały Jury oraz widzów interpretacją piosenek lub rekwizytem użytym podczas prezentacji.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki: słodycze oraz organizer na biurko z zegarkiem, nawiązujący do londyńskiego Big Bena. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, w tym również vouchery na półroczny kurs językowy w szkole „Pascal Connect” dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych.

Miłym i zdrowym akcentem kończącym spotkanie było wręczenie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jabłek, które placówka otrzymuje w ramach programu „Żółty talerzyk”.

Organizator konkursu – Mariola Kozioł składa serdeczne podziękowania:

• Przyjacielowi Przedszkola firmie „POL-EKO Aparatura” za sfinansowanie oraz wykonanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu – organizerów na biurko

• Szkole Językowej Pascal Connect za vouchery na kurs językowy o wartości 440 zł każdy

• Dyrektorowi Zespołu – p. Czesławie Socha za słodkie upominki oraz jabłka dla uczestników oraz ich opiekunów

• Jury za pracę w komisji oraz pomoc w organizacji konkursu

Mariola Kozioł