II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zwierzęta w poezji przedszkolaka" 04.04.

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zwierzęta w poezji przedszkolaka" 04.04.

Już po raz drugi Publiczne Przedszkole nr 4 gościło uczestników II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Zwierzęta w poezji przedszkolaka”. Komisja konkursowa w składzie: Anna Koczy, Katarzyna Kolorz oraz Margot Matusiak oceniała dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 latki oraz 5,6 latki. Wśród kryteriów decydujących o zwycięstwie znalazły się: dobór tekstu (odpowiedni do możliwości dziecka) oraz jego pamięciowe opanowanie; interpretacja tekstu (bez nienaturalnych i wyuczonych gestów); samodzielność podczas prezentacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury nagrodziło „perełki” zarówno w grupie młodszej, jak i starszej.

Kategoria: 3,4 latki:

I miejsce - Milena Basiura – ZSP 6 - PP 13 Wodzisław Śl.

II miejsce - Krzysztof Marcisz – ZSP 3 – PP 12 Wodzisław Śl.

III miejsce - Franciszek Robakowski – Katolickie Przedszkole Niepubliczne Rydułtowy

Kategoria: 5,6 latki:

I miejsce - Magdalena Komarek – Gminne Przedszkole Mszana

II miejsce - Lena Kowalska – PP 6 Wodzisław Śl.

III miejsce - Pola Pasierb – ZSP 4 – PP 4 – Wodzisław Śl.

Podczas obrad JURY postanowiło wyróżnić aż 10 uczestników, którzy wykazali się talentem, niezwykłą pamięcią lub ciekawą osobowością.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

• Sebastian Bobrowski

• Marta Głomb

• Zuzanna Kowacka

• Milena Kampka-Kropiewnicka

• Alicja Cojg

• Łukasz Hyży

• Oliwia Żymełka

• Zuzanna Babisz

• Jan Mikołasek

• Tymon Słomka

W trakcie dzisiejszego spotkania nagrodzeni zostali również laureaci konkursu plastycznego „Twórczy recykling – wiosna w świecie zwierząt”, organizowanego przez Katarzynę Godawa.

Kategoria: 3,4 latki

I miejsce - Paulina Kramarczyk