II edycja Programu „ŻÓŁTY TALERZ” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Październik » II edycja Programu „ŻÓŁTY TALERZ” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Żółty Talerz został uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z najbardziej skutecznymi polskimi organizacjami pomocowymi: Bankami Żywności, Caritas, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem i SOS Wioskami Dziecięcymi.

W ramach programu realizowane są 4 strategiczne cele: zwiększenie liczby żywionych dzieci, poprawa jakości i intensywności żywienia, aktywizacja lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci, zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

ZSP4 po raz drugi przystąpiło do programu Żółty Talerz, a dzieci zdecydowanie odczuwają poprawę jakości i intensywności żywienia. Stowarzyszenie „Razem na Szybiku” jako przedstawiciel lokalnej społeczności, współuczestniczy w prawidłowym żywieniu dzieci przedszkolnych i szkolnych. Współpraca z Kulczyk Foundation i Śląskim Bankiem Żywności w Chorzowie, daje także możliwość edukacji najmłodszych w zakresie prawidłowego żywienia.

Grażyna Malik