I Miejski Konkurs Matematyczny dla 6-latków "Bystrzaki"

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » I Miejski Konkurs Matematyczny dla 6-latków "Bystrzaki"

W poniedziałek 19 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 odbył się I Miejski Konkurs Matematyczny dla 6-latków pt.,, Bystrzaki”. Wzięło w nim udział 13 przedszkoli.

Cele konkursu:

- wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dziecięcych

- kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia

- upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków

- promowanie osiągnięć dzieci

- stworzenie możliwości rywalizacji dzieci najzdolniejszych

- zacieśnienie współpracy z innymi placówkami przedszkolnymi

Zabawy i zadania konkursowe obejmowały następujące treści:

- Liczenie i rozpoznawanie liczb w zakresie 20

- znajomość dni tygodnia oraz miesięcy

- znajomość figur geometrycznych

-orientację przestrzenną

- zadania tekstowe

- znajomość znaków >, <, =

- porównywanie zbiorów,

-zadanie kreatywne

Na dzieci czekały różne matematyczne wyzwania i zagadki. Wszystkie świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, przy tym świetnie się bawiły. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: nauczyciel matematyki Beata Lasok-przewodnicząca, nauczyciel wychowania przedszkolnego z przygotowaniem matematycznym Sylwia Sówka oraz nauczyciel matematyki -Beata Ulatowska.

Udało się wyłonić zwycięzców, jednak nie obyło się bez dogrywki. Zwycięzcami okazały się dzieci z PP nr 1, II miejsce otrzymało PP nr 9, natomiast na III miejscu znalazły się przedszkolaki z PP nr 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Zwycięskie drużyny dodatkowo zabrały ze sobą do przedszkola gry matematyczne.

Kamila Łatka - organizator