Gra miejska "Śladami Minorytów" 29.05

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » Gra miejska "Śladami Minorytów" 29.05

Przedszkolaki - Pola Pasierb, Kuba Szypuła, Adaś Brzezinka brali udział w grze miejskiej "Śladami Minorytów".
Uczestnicy zabawy po otrzymaniu mapy oraz instrukcji wyruszają w drogę. Ich zadaniem było zbieranie sztabek złota - jednak aby je otrzymać, trzeba było zmierzyć się z różnymi konkurencjami, w różnych punktach miasta. Dzieci musiały wykazać się wiedzą o Wodzisławiu Śląskim, związanych z nim legend oraz znajomością zabytków. Układały puzzle, budowały wieżę, rysowały kredą, pokonywały tor przeszkód. Zdobyte bryłki złota, zważone za pomocą wagi szalkowej, umożliwiły Poli, Adasiowi i Kubie dalsze poszukiwania - tym razem skrzyni skarbów. Prezydent Miasta Mieczysław Kieca serdecznie gratulował wiedzy dzieciom oraz wręczał piękne upominki. Uczestnikom bardzo podobała się dzisiejsza przygoda - przywieźli ze sobą do przedszkola wiele pozytywnych wrażeń, o których żywo opowiadali kolegom i koleżankom.