Europejskie powitanie wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Marzec » Europejskie powitanie wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

Na powitanie wiosny, w klasach rozbrzmiewały różne języki, a sala gimnastyczna zapełniła się „młodymi Europejczykami”. Każda z klas przeniosła widzów do wybranego kraju. Najmłodsi udali się w podróż po Polsce z tańcem i piosenką. Klasa II polecała naukę języka francuskiego, a na scenie pojawiła się Edith Piaf. Klasa III a przeniosła widzów do pięknej Grecji, uczniowie wspaniale zatańczyli Sirtaki czyli Zorbę. Ogromną niespodziankę przygotowała klasa III b, częstując wszystkich hiszpańskimi przekąskami, prezentując także porywający hiszpański taniec. Klasa IV prowadziła rozmówki w języku chorwackim i przekonywali o pięknie tego kraju. Klasa V wybrała się w podróż do słonecznych Włoch, a najstarsi uczniowie zaskoczyli piosenką w języku portugalskim. Nie zabrakło akcentów piłkarskich, a wszyscy uczniowie żywiołowo śpiewali znane przeboje. Klasy przygotowały także barwne plansze związane tematycznie z prezentowanym krajem. Pierwszy dzień wiosny pełen był radości i kolorów, nie tylko bawił, ale i uczył.

Grażyna Malik