Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Wrzesień » Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. W ramach obchodów miało miejsce spotkanie uczniów ZSP nr 4 z funkcjonariuszami policji- przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego: aspirantem T. Stronczek, młodszym aspirantem K. Kiermaszek oraz dzielnicowymi N. Mazur, P. Meredyk.

Podczas spotkania policjanci  zwrócili uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.  Omówili główne przyczyny wypadków drogowych: jak niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania pieszych. Przypomnieli uczniom, iż będąc pieszym uczestnikiem ruchu musimy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, być  widoczni dla zmotoryzowanych poprzez noszenie odblasków. Na koniec spotkania uczniowie klas I-III otrzymali od policjantów plany lekcji na których widniały ważne numery alarmowe. Poprzez spotkanie uświadomiono uczniom, że poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu.

Obchody Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Luiza Rybicka