Edukacyjna wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego uczniów ZSP4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Wrzesień » Edukacyjna wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego uczniów ZSP4

„SEGREGUJĄC ODPADY CHRONIMY ŚRODOWISKO”

To hasło od siedmiu lat towarzyszy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 wszystkim, którzy zbierają makulaturę, nakrętki plastikowe i puszki aluminiowe.

Nagrodą w konkursie są wycieczki dla najbardziej aktywnych uczniów. Konkurs prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem na Szybiku.

26 września 2018r. w nagrodę za szczególne zaangażowanie w konkursie w roku szkolnym 2017/2018, pięćdziesięciu uczniów wyjechało do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. W Zielarium na Sośniej Górze, w małej drewnianej chatce, uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach, których bohaterami były zioła, rośliny lecznicze, niezastąpione w tworzeniu niepowtarzalnych, naturalnych produktów. Wielką atrakcją był bieg terenowy z mapą, rozwiązywaniem zadań przyrodniczych. Uczniowie od klasy drugiej do ósmej pokazali, że potrafią współpracować, świetnie się bawić i zdobywać nowe umiejętności.

Centrum Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym pozwala poznać różnorodność siedlisk przyrodniczych, umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć przyrodniczych i ruchowych. Uczniowie ZSP4 przekonali się, że poznawanie przyrody o każdej porze roku to fascynująca przygoda.

Grażyna Malik