Edukacja żywieniowa w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śl.

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Maj » Edukacja żywieniowa w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śl.

23 maja w ZSP nr4- Szkole Podstawowej nr 4 zostały przeprowadzone dla uczniów klasy szóstej przy współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych warsztaty  pt „Zdrowo jem”. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem p. Moniki Guz - Wszołek, która przybyła do naszej placówki z czteroosobową grupą uczennic. W ramach warsztatów uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat właściwości zdrowotnych owoców oraz znaczenia błonnika w zdrowej diecie. Punktem kulminacyjnym było przygotowanie przez uczniów przy wsparciu liderów sałatek owocowych oraz orzeźwiającego „zielonego napoju”, którego głównymi składnikami była pietruszka i cytryna. Na koniec wszystkie pyszności z uśmiechami na buziach zostały skonsumowane.

Wych. Luiza Rybicka