Dzień Pluszowego Misia 16.11

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » Dzień Pluszowego Misia 16.11

"Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą wkoło"...

Takie hasło przyświecało "Dniu Pluszowego Misia", który wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 4 obchodzili 16 listopada. Wszystkie grupy przedszkolne, przebrane za misie - zarówno te bajkowe, jak i misie-zwierzątka, od samego rana aktywnie uczestniczyły w, proponowanych przez wychowawczynie, zabawach.

Obchody rozpoczęła "Parada misiów", podczas której każdy prezentował swój strój. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, z wierszy dowiedziały się, jak należy się z nim obchodzić, oraz jak ważne miejsce zajmuje on w życiu każdego dziecka. Podczas zajęć matematycznych dzieci układały misiowe puzzle, klamerkami zaznaczały właściwe odpowiedzi, przeliczając misie, szukały misiowych par, ćwiczyły układanie misiów od największego do najmniejszego i odwrotnie. Motywem przewodnim zabaw była piosenka "Jadą, jadą misie", a utwór "Gummy Bear" pozwolił odkryć w grupach zdolności taneczne. Dzieci wykonały również prace plastyczne, w których przedstawiły swoje wizje bohaterów uroczystości.  Przerywnikami, które pozwoliły "misiom" odpocząć, były opowiastka  "Leśne misie" oraz rymowanka "Jestem mały misio". Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz misiowego poczęstunku.