Dzień Matematyki

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Czerwiec » Dzień Matematyki

Dnia 19.06 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Uczennice klas starszych przygotowały przedstawienie " Kłótnia liczb" oraz taniec akrobatyczny. Po części artystycznej wręczono uczniom dyplomy i nagrody za udział w szkolnym konkursie matematyczno-fotograficznym "Matematyka inaczej".

I miejsce: Mateusz Piofczyk

II miejsce: Emilia Patas

III miejsce: Natalia i Paulina Wolska

wyróżnienie: Dorota Blutko i Jakub Adamczyk.

Na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VII zmierzyli się w rozgrywkach matematycznych, które w tym roku odbywały się na podwórku. Trzyosobowe grupy z każdej klasy odpowiadały na pytania, rozwiązywały łamigłówki, zadania kreatywne. „ Mistrzem Matematyki” została klasa IV b w składzie: Dorian Kwiczala, Natalia Wolska i Mateusz Piofczyk. Na miejscu II uplasowała się klasa V : Krzysiek Cieciera, Filip Dragon i Julia Balińska. Trzecie miejsce klasa VI: Brygida Kwiczala, Emilia Patas i Kacper Wypiór. Rywalizacja miała przede wszystkim pokazać, że matematyką można się bawić i chyba nam się to udało!

Beata Lasok, Kamila Łatka