Dzień Liczby Pi

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Kwiecień » Dzień Liczby Pi

Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb.
Lekcja matematyki w klasie VI i VII poświęcona była liczbie Pi. Uczniowie rozwiązywali Pi - busy, karty pracy,zapisywali w krótszy sposób liczby o rozwinięciach dziesiętnych okresowych. Z zaciekawieniem zobaczyli film "Niewymierna liczba Pi". Emilia i Klaudia z kl.VII przygotowały plakat i prezetancję multimedialną.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku święto LUDOLFINY w naszej szkole będzie równie udane.

Beata Lasok