Dzień Górnika 02.12

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2019/2020 » Dzień Górnika 02.12

"Górnicy, górnicy, jesteście dzisiaj z nami,
Góornicy, górnicy, bardzo Was kochamy!!!"

To hasło przyświecało uroczystym obchodom Dnia Górnika 02.12.br. w Publicznym Przedszkolu nr 4. Wśród przybyłych gości znaleźli się ojcowie, dziadkowie i wujkowie naszych przedszkolaków – czynni bądź emerytowani górnicy. Impreza rozpoczęła się od powitania zgromadzonych przez p. Dyrektora Sławomira Kubicę oraz prowadzącą p. Roksanę Gawliczek. Następnie swój program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki. Były wiersze, inscenizacja teatralna, piosenka „Hej w kopalni” oraz tradycyjny śląski taniec „Grozik”. Zwieńczeniem występów były życzenia dla górników, złożone w formie wierszyka przez najmłodszą grupę - Biedronki. Ciekawym przerywnikiem między występami, były zgadywanki tematyczne, w których uczestniczyli przybyli goście. Po wszystkim przyszedł czas na wręczenie górnikom laurek, wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz poczęstunek w salach przedszkolnych.