Dzień figur geometrycznych 23.02

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Dzień figur geometrycznych 23.02

Dnia 23.02.2018r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 (ZSP4) odbył się Dzień Figur Geometrycznych.

Rodzice wraz z dziećmi przygotowali wcześniej stroje specjalnie na ten dzień – odpowiednio koła, trójkąty, kwadraty.

Od samego rana dzieci szukały w salach przedszkolnych przedmiotów o różnych kształtach, układały mozaiki z figur geometrycznych, grały w gry „Geometryczny bałwanek”, „Dopasuj figurę”.

Wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej na wspólne zabawy i konkurencje.

Pierwszą z nich była gra w MEMO na dużym formacie, gdzie parami były przedmioty w kształcie figur geometrycznych np. zegar-koło, ramka-kwadrat, znak drogowy- trójkąt itd.

Następnie dzieci próbowały wraz z nauczycielem stworzyć figury ze swoich ciał. Grupa „Biedronek” ułożyła duże koło, „Motylki” - trójkąt, natomiast grupa „Skrzatów” – kwadrat.

Dzieci miały do pokonania tor przeszkód , w którym najtrudniejszym momentem było wylosowanie z pudełka odpowiedniej figury geometrycznej spełniającej pewne warunki np. dużego, czerwonego prostokąta lub małego żółtego koła i przewiezienie go taczką w odpowiednie miejsce.

Każda grupa miała również za zadanie ułożyć rytm z figur geometrycznych przypinając klamerkami kolorowe kształty do skakanek.

Urozmaiceniem matematycznych rozgrywek były tańce do piosenek o figurach geometrycznych. W swoich salach popołudniem czekała na nich geometryczna bajka o czarodzieju, który zamieniał wszystko w koła, trójkąty lub kwadraty.

Dzieci świetnie się bawiły rozwiązując różnego rodzaju zadania, przy okazji utrwaliły i zapamiętały nazwy figur geometrycznych.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę!

Kamila Łatka