Dzień Dyni 13.10

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » Dzień Dyni 13.10

13 października, w ramach podsumowania bloku tematycznego o warzywach, w Publicznym Przedszkolu nr 4 odbyło się wyjątkowe święto – Dzień Dyni. Tak pyszne i zdrowe warzywo było w tym dniu bohaterką dziecięcych zabaw, gier i ćwiczeń. Przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do tego dnia: przyszły ubrane na pomarańczowo, z dyniowymi rekwizytami, wśród których większość stanowiły dynie różnych rozmiarów i kształtów. Nauczycielki zapewniły dzieciom dzień pełen atrakcji - były dyniowe wyzwania, zarówno matematyczne, badawcze, a przede wszystkim ruchowe – by nadać im szczególny charakter, nawet przedszkolny korytarz zamienił się w miejsce nietypowych, dyniowych konkurencji sportowych. Dzieci dowiedziały się również, co dynia kryje w swoim wnętrzu, oraz jakie przetwory można z niej wykonać. Największą atrakcją okazały się jednak różne zabawy plastyczne związane z dynią, dzięki którym dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność. Po raz kolejny przedszkolaki realizowały zagadnienia programu "Klub zdrowego przedszkolaka".