Dzień Dyni - 03.10

Galeria » Przedszkole »  2018/2019 » Dzień Dyni - 03.10

W grupie „Motylków” w minionym tygodniu realizowaliśmy tematykę związaną z warzywami. Nie mogliśmy pominąć tak pysznego i zdrowego warzywa jakim jest dynia. Dynia została więc „bohaterką dnia” i towarzyszyła „Motylkom” we wszystkich zabawach i zadaniach. W środę dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym i przyniosły ze sobą dynie różnych rozmiarów i kształtów. Pierwszym zadaniem „Motylków” było porównywanie przyniesionych dyń, opisywanie ich wyglądu – wewnątrz i na zewnątrz, a także szeregowanie dyń od najmniejszej do największej i odwrotnie. Po śniadaniu dzieci uczestniczyły w różnych ćwiczeniach ruchowych i konkurencjach z wykorzystaniem dyń. Następnie z pomocą pań przygotowały pyszne muffinki dyniowe, które po upieczeniu ze smakiem zjadły. Zwieńczeniem tego pracowitego dnia było wykonanie „balonowych dyń”, które dzieci mogły zabrać do domu razem z medalami, otrzymanymi za perfekcyjne wykonanie wszystkich zadań.