Impreza środowiskowa - Dzień Babci i Dziadka 22.01

Galeria » Przedszkole »  2018/2019 » Impreza środowiskowa - Dzień Babci i Dziadka 22.01

"Dziadek i Babcia zawsze mają czas,

Dziadek i Babcia Kochają nas"...

Te słowa często towarzyszyły przedszkolakom podczas uroczystości z okazji "Dnia Babci i Dziadka", która odbyła się 22.01. br w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Mimo nieobecności wielu dzieci, program artystyczny zachwycał zgromadzonych licznie dziadków. Przerywnikiem pomiędzy tańcami, piosenkami oraz życzeniami były konkursy skierowane do gości. Zadaniem babć było np. obieranie jabłek tak, by powstała jak najdłuższa skórka. Babcie okazały się bardzo kreatywne, rozszerzając kategorie konkursową o najkrótszą skórkę i najładniej obrane jabłko. Tym sposobem, zamiast jednej, zwyciężyły wszystkie. Przy kolejnej konkurencji niezbędni byli dziadkowie, którzy trzymali babciom sznur na pranie, a te, z pomocą wnucząt, rozwieszały ubranka, dopingując biegających pomocników. Konkursy dostarczyły wiele radości i śmiechu, nie tylko ich uczestnikom, ale również widowni i przedszkolakom.

Po części artystycznej każdy wnuczek osobiście podziękował dziadkom za przybycie, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Dzięki udziałowi w akcji "Żółty Talerzyk" nasi mali aktorzy mogli poczęstować się zdrowymi owocami, bakaliami i soczkami.

Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za wsparcie naszej inicjatywy - zakupu oczyszczaczy powietrza, a Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.