Dzień Babci i Dziadka 19.01

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Dzień Babci i Dziadka 19.01

Babcia i dziadek zawsze mają czas,

Babcia i dziadek kochają nas”

Te słowa towarzyszyły przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 4 w piątek, 19.01 podczas obchodów „Dnia Babci i Dziadka”. Goście licznie stawili się na uroczystości, by gromkimi brawami nagradzać swoje pociechy. Program artystyczny pękał w szwach, zawierając liczne wiersze, tańce, piosenki oraz inscenizacje podkreślające szacunek i miłość, jakimi dzieci obdarowują swoich Dziadków. Aby jeszcze bardziej rozweselić atmosferę „Skrzaty” prezentowały liczne dowcipy i anegdoty z życia współczesnych staruszków. Tradycją jest, że goście biorą udział w konkursach zorganizowanych przez wychowawców. W tym roku zadanie polegało na rozpoznaniu przez Babcię lub Dziadka swojego wnuczka, na podstawie jego opisu, nagranego na dyktafon. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, ale też sprawiło, że wszyscy śmiali się i podziwiali odwagę dzieci. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przygotowanych przez dzieci upominków.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zgromadzonym Babciom i Dziadkom, którzy zechcieli być ze swoimi wnukami w tak ważnym dniu. Dziękujemy za liczne brawa, uśmiechy, podarowane słodycze, a także za ofiarowane wsparcie w postaci pieniążków, za które wnuczęta pojadą na wycieczkę.

Podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy pomogli zorganizować uroczytość: za upieczone ciasta dziękujemy p. Rać, p. Sobik oraz p. Reguła; za dekorowanie sali, sprzątanie po uroczystości: p. Ogrockiej, p. Staroszczyk, p. Mężyk, p. Rać, p. Stopa.

Wypowiedzi dzieci nt Babć i Dziadków można wysłuchać  TUTAJ