Dzień Babci i Dziadka 07.02

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2019/2020 » Dzień Babci i Dziadka 07.02

Mówi się, że „Pan Bóg stworzył Babcię i Dziadka, bo nie mógł być wszędzie...”

Od wieków wiadomo, że to z babcią najlepiej lepi się pierogi i oblizuje łyżkę po kremie do ciasta. Babcia opowiada najlepsze bajki i ukradkiem podsuwa słodycze. Co robi dziadek? Uczy przybijać gwoździe i majsterkować. To z nim najfajniej bawić się autkami.

Dlatego też 7.02 sala gimnastyczna ZSP 4 zgromadziła najważniejszych gości, którzy hucznie obchodzili swoje święto. Seniorzy powitani przez dyrektora Sławomira Kubicę, z niecierpliwością wyczekiwali popisów artystycznych swoich wnucząt. A tych nie zabrakło. Program zawierał liczne wiersze, piosenki, tańce, życzenia, a także przedstawienie pt. „Z wizytą u Babci i Dziadka – czyli jak wnuczęta edukują starszych nt zanieczyszczenia powietrza”, zorganizowane w ramach konkursu przeprowadzonego przez Wojewódzki Urząd Marszałkowski „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Warto podkreślić, że autorkami scenariusza, scenografii oraz przedstawienia są wszystkie nauczycielki PP 4 – pod kierownictwem B. Jończyk i M. Kozioł.

Uroczystość uświetniły występy babć, które pod czujnym okiem Lenki ze Starszaków, odtańczyły „Jezioro Łabędzie”, a także konkurs „Po nitce do kłębka” - gdzie dziadziusiowie mogli wykazać się umiejętnością sprawnego zwijania włóczki.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem laurek, wykonanych przez dzieci oraz upominków, za które z całego serca dziękujemy p. K. Jendrysik i jej siostrze p. Anicie, p. P. Pasierb oraz p. P. Jakubowskiej-Langrzyk.

Podziękowania należą się również mamom, które upiekły ciasta na uroczystość, oraz pomagały przy jej organizacji.

Jesteśmy również wdzięczne Babciom i Dziadkom za datki, które złożyli do koszyczków – dzięki nim sfinansujemy wycieczkę przedszkolakom z okazji Dnia Dziecka.