Dni profilaktyki w ZSP nr 4

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Kwiecień » Dni profilaktyki w ZSP nr 4

W dniach 6.04-11.04.2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śląskim obchodziliśmy „Dni Profilaktyki” pod hasłem przewodnim „Zdrowo żyję, zdrowo jem”, których celem było kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz uświadomienie znaczenia właściwej diety dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Tegoroczne działania profilaktyczne miały różną formę - zorganizowany został Miejski konkurs piosenki „NUTKA”, odbyły się spotkania z p.Sandrą Pniak-brązową medalistką  Mistrzostw Świata w BJJ(Brazylijskie Jiu-Jitsu), dietetyczką p.P.Borcz nt.„Edukacja żywieniowa wśród dzieci”, funkcjonariuszami policji nt. „Cyberprzemoc, odpowiedzialność karna nieletnich”, uczniowie klasy szóstej zaprezentowali scenki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, członkowie koła przyrodniczo–ekologicznego przedstawili prezentacje multimedialne własnego autorstwa związane ze zdrowym odżywianiem, problemem niedożywienia na świecie, marnowaniem żywności, uczniowie klas II i III wykonali przepiękne figurki owocowo-warzywne natomiast uczniowie klas starszych  obrazy warzywno –owocowe.   W ramach obchodów rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Zdrowe odżywianie”.

Laureaci konkursu:

I miejsce-Klaudia Grabiec (kl V)

II miejsce – Aleksandra Łoś (kl. IV)

III Miejsce –Magdalena Wszołek (kl IV)

Wyróżnienia: Maciej Kowalski (klVI), Sebastian Holzenbach (kl.V)

„Dni Profilaktyki” stworzyły naszym uczniom możliwość poszerzenia wiedzy związanej ze zdrowym stylem życia oraz skłoniły do refleksji nad właściwą dietą.

Luiza Rybicka