Czwarty tydzień w przedszkolu

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » Czwarty tydzień w przedszkolu

Ostatnie 5 dni w "Biedronkach" upłynęły pod znakiem zmysłów. 3 latki tworzyły dźwięki, grały na wybranych instrumentach, rozwiązywały zagadki słuchowe, ćwiczyły spostrzegawczość, z lupami szukały niezwykłych zjawisk przyrodniczych, rozpoznawały zapachy, smaki, piekły ciasto, a ostatniego dnia doskonaliły zmysł dotyku, korzystając z mat sensorycznych (wykonanych przez wychowawcę) oraz bawiąc się masami plastycznymi: ciastoliną (z dodatkiem galaretki), "slime" (masą z płynu do mycia naczyń i mąki ziemniaczanej) oraz masy aksamitnej - na bazie odżywki do włosów.

"Słoneczka" natomiast podejmowały nowe wyzwania na placu zabaw i boisku szkolnym; uczyły się nowych piosenek związanych z jesienią oraz wykonywały liczne prace plastyczne, m.in. z przyniesionych przez dzieci liści oraz plasteliny.

"Liski" z kolei składały matematyczne grzybki, rozpoznawały tropy zwierząt oraz pomagały zrobić wiewiórce zimowe zapasy. Świetnie radziły sobie z czytaniem globalnym oraz odnajdywaniem nazw zwierząt ukrytych w sylabach.

"Skrzaty" w dalszym ciągu poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Poznały m. in. i wykonały pojazdy uprzywilejowane, z wielkim zaangażowaniem tworzyły makietę ulicy. Dzieci wykonywały wiele ćwiczeń związanych z koordynacją, układały elementy według wielkości, tworzyły obrazy według własnego pomysłu, same konstruowały grę matematyczną. W piątek wiele radości miały podczas kolejnych ćwiczeń gimnastycznych na boisku szkolnym. W tym tygodniu mieliśmy solenizanta i dyżurnych od zadań specjalnych.