CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2016-2017

Galeria » Przedszkole » CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2016-2017

Dnia 28.02. w grupie starszaków gościliśmy Panią Mirosławę Kowol, bibliotekarkę z Biblioteki Miejskiej – filia Jedłownik, która przeczytała dzieciom „Bajkę o kotku” Wioletty Piaseckiej. Wysłuchany utwór był inspiracją do rozmowy o ulubionych zwierzakach hodowanych w domu oraz do wykonania pracy plastycznej „Moje ulubione zwierzątko”. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniami i wręczeniem laurki.

Do grupy średniaków zawitała dziś (01.02.2017) p. Bożena Polkowska - bibliotekarka z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Tym samym, Pani Bożena przyczyniła się do szerzenia w naszej placówce akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny.

6-letnia Berenika uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom

Wreszcie doczekaliśmy się Bereniki w naszym przedszkolu. Dziewczynka weszła odważnie do sali, poznała imiona dzieci przybijając z nimi „piątkę” i sama także się przedstawiła, mówiąc, że imię Berenika oznacza: przynosić zwycięstwo. 6-latka przeczytała dzieciom bajkę Basia i nowy braciszek wczuwając się w losy bohaterów – można było wręcz zauważyć zdolności aktorskie dziecka. Po przeczytaniu bajki oraz krótkiej rozmowie, przedszkolaki podziękowały za spotkanie i wręczyły dziewczynce laurkę oraz własnoręcznie wykonaną książeczkę. Berenika okazała się bardzo miłą, otwartą, dzielną i zdolną dziewczynką, która nie tylko płynnie czyta, ale także biegle zna język angielski. Obiecała, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi.

Zbiórka pieniężna na operację dziewczynki wyniosła ok.450,00zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dołączyli się do akcji: przedszkolakom, uczniom szkoły, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz pani dyrektor.

Czytali również dla nas:

- p. Ewa Szewczyk - ciocia Antosia Sanecznika

- wielokrotnie Julia Chrószcz - siostra Marka Chrószcza

- p. Katarzyna Okarska-Adamczyk - mama Bartka Adamczyk

- Magdalena Wszołek i Filip Dragon - uczniowie ZSP4

- p. Hanna Pajchrowska - mama Bartka

- p. Dorota Sanecznik - mama Antosia S.

- p. Justyna Typek - mama Antosia T.

- p. Monika Opałko - Kubat - pracownik Stowarzyszenia "Razem na Szybiku"

- wielokrotnie p. Sylwia Sówka - mama Hani i Natalki