BOHATER TYGODNIA 2017/2018

Galeria » Przedszkole » BOHATER TYGODNIA 2017/2018

"Cała Polska czyta dzieciom" - tu można zobaczyć, kto czytał dzieciom bajki 

 

BOHATER TYGODNIA 11.06-15.06

 

Laura Wala była Bohaterem Tygodnia w dniach11.- 15.06. Dziewczynka przyniosła plakat, na którym były zdjęcia przedstawiające jej zainteresowania – jazda konno oraz liczne bajki, które bardzo lubi. We wtorek odwiedziła nas mama Laury, która przeczytała dzieciom bajkę o Maszy, opowiedziała o wykonywanym zawodzie i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia licznymi upominkami – zabawkami – PLAY MOBIL, kolorowankami, naklejkami na samochód informującymi, że w pojeździe znajduje się dziecko oraz cukierkami. Bardzo dziękujemy!

 

BOHATER TYGODNIA 04.06-08.06

 

Bohaterem tego tygodnia był Oliwier Gos. Chłopczyk bardzo chętnie chodził w pierwszej parze i pełnił funkcję dyżurnego. Oliwier przyniósł do przedszkola swoją ulubioną zabawkę-straż pożarną, która ma specjalny zbiorniczek na wodę przez co może "na prawdę gasić pożary". Dzieci z wielką przyjemnością wspólnie z Oliwierem bawiły się pojazdem na podwórku. Chłopiec uwielbia budować z klocków, bardzo lubi LEGO City. Do przedszkola przyniósł też katalogi z zabawkami, które przeglądał razem z kolegami. Pod koniec tygodnia Oliwier poczęstował koleżanki i kolegów cukierkami. Dziękujemy za zaangażowanie!
 

 

 


 

 BOHATER TYGODNIA 21.05-25.05

 

Alicja Stawarska była Bohaterem Tygodnia w dniach 21.05.- 25.05. Dziewczynka przyniosła plakat i albumy ze zdjęciami, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. W piątek odwiedziła przedszkole mama Ali, opowiedziała o wykonywanym zawodzie – pracy z osobami niepełnosprawnymi. Pani Zuzia przyniosła wiele rzeczy potrzebnych osobie niewidomej – m. in. laska, okulary, mówiąca waga, linijki, tabliczka brajlowska do pisania, zegarek, akustyczne urządzenie do odmierzania ilości płynu w szklance. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale także wypróbować w praktyce większość przedmiotów. Dziękujemy za pouczające zajęcia!

Daniel Michałek był Bohaterem Tygodnia w grupie Motylków. Dzięki barwnemu plakatowi, który przyniósł do przedszkola i relacji Daniela zdobyliśmy więcej informacji na temat jego rodziny i zainteresowań. Daniel lubi grać w piłkę nożną. Chłopiec z dumą nosił pelerynkę bohatera, do przedszkola przynosił liczne zabawki, m.in. autka różnego rodzaju, którymi najbardziej lubi się bawić, piłkę. Dziękujemy !!!

Grupę Biedronek reprezentowała Nadia Jendrysik. Mama dziewczynki p. Kamila oraz siostra Tola były częstymi gośćmi w naszym przedszkolu. Pani Kamila przeczytała dzieciom ulubioną bajkę Nadii „O wilku i 7 koźlątkach”, przeprowadziła doświadczenia z mieszaniem barw z wodą i olejem, przygotowała pyszne i zdrowe owocowe stworki, które cieszyły się ogromnym uznaniem wśród kolegów dziewczynki. Nadia przynosila do przedszkola książki, hulajnogę oraz duże autko, do którego dzieci mogły wchodzić i nim jeździć. Ciekawe spotkanie, a właściwie warsztaty krawieckie dla dzieci przygotowała p. Anita – ciocia Nadii. Przedszkolaki poznały atrybuty krawca – maszynę do szycia, nożyce, szpilki, nitki, materiały itp., przyglądały się, jak z nich właściwie korzystać, a na końcu każde dziecko mogło wykonać własnego pluszowego misia, którego zabierało do domu.

Bardzo dziękujemy za ogrom pracy włożony w zorganizowanie czasu dzieciom!!!

GALERIA

 

 


 

BOHATER TYGODNIA 14.05-18.05

 Franek Wiechoczek był Bohaterem Tygodnia w dniach14.05.- 18.05. Jak dowiedzieliśmy się z plakatu chłopiec ma bardzo dużo różnych zainteresowań – piłka nożna, jazda na rowerze, na deskorolce, czytanie książek, malowanie, rysowanie, słuchanie muzyki. W czwartek mama Bohatera wraz z młodszą siostrzyczką Franka odwiedziła nasze przedszkole i przeprowadziła z grupą Skrzatów zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały pieska kolorując, wycinając, składając paski papieru w sprężynkę oraz sklejając wszystko w całość. Pani Monika przeczytała także dzieciom bajkę i poczęstowała babeczkami upieczonymi wspólnie ze swoim synem.

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i zaangażowanie! 

Bohaterem minionego tygodnia  był  Michał  Dornia,  który wraz ze swoją rodziną przygotował dla swoich kolegów i koleżanek z grupy wiele atrakcji.We wtorek tata oraz dziadek Michała zaprezentowali dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć narzędzi, które wykorzystuje się przy remoncie lub budowie domu, a także same mogły zamienić się w małych majsterkowiczów i z pomocą naszych gości wspólnie zbudować donicę,  w której  następnie zasadziły kwiaty. W środę Michał i jego rodzice poczęstowali nas własnoręcznie wykonanymi babeczkami, które dzieci mogły przed jedzeniem pięknie udekorować. W czwartek rodzice zaproponowali zabawy plastyczne oraz soczek marchewkowy. Jednak największą atrakcją  tygodnia okazała się wizyta strażaków z OSP Krzyżkowice, do której należy dziadek Michała. W piątek mogliśmy więc zobaczyć ekwipunek potrzebny do pracy strażaków, a dzieci same mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy siedząc za kierownicą wozu strażackiego i trzymając w ręku prawdziwe strażackie węże gaśnicze próbując wodą trafić do celu.

Bardzo dziękujemy Michałowi i jego rodzinie oraz OSP Krzyżkowice za tydzień pełen wrażeń.

Bohaterem tego tygodnia był Marek, który pierwszego dnia pięknie opowiedział nam o swoich ulubionych zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniósł do przedszkola swoje ulubione autko na zdalne sterowanie, które bardzo spodobało się kolegom. Cały tydzień z wielkim zaangażowaniem pełnił rolę dyżurnego oraz chętnie brał udział jako pierwszy we wszystkich zabawach ruchowych. Pod koniec tygodnia odwiedzili nas rodzice Marka. Tata bardzo ciekawie opowiedział o swoim zawodzie strażnika więziennego. Dużą  atrakcją dla dzieci był mundur, w którym nam się zaprezentował. Dzieci zadawały liczne pytania, mogły nawet przymierzyć czapkę oraz rękawice. Mama przeczytała dzieciom ulubioną bajkę Marka o "Bartku Sałatce".  Odwiedzić miał nas również ukochany piesek Marka- owczarek niemiecki Saba, jednak ze względu na brzydką pogodę okazało się to niemożliwe. Marek poczęstował dzieci kołaczykami i mlecznymi kanapkami. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedzinki, smakołyki i zaangażowanie!!!

 

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 23.04-27.04

 

Łukasz Sobik był Bohaterem Tygodnia w dniach23.04.- 27.04. W poniedziałek przyniósł do przedszkola ogromny plakat, z dużą ilością zdjęć, na których zobaczyliśmy jego rodzinę, podróże, zainteresowania. We wtorek odwiedził nas tata Łukasza, który jest nauczycielem języka niemieckiego, nauczył nas kilku niemieckich słów i przygotował dla przedszkolaków kolorowankę – niemiecką flagę i napis. Dzieci świetnie poradziły sobie z wykonaniem zadania.Na zakończenie spotkania Łukasz rozdał wszystkim kolorowanki, które dzieci mogły zabrać do domu. W czwartek do przedszkola przyszła mama naszego Bohatera, jest księgową i przygotowała dla dzieci zabawę związaną z liczeniem. Pisane na kartce wyniki działań, były odbijane na drugiej kartce za pomocą kalki, co było dodatkową atrakcją dla uczestników zabawy. Okazało się, że przedszkolaki świetnie liczą i radzą sobie nawet z wysokimi liczbami. Na koniec Łukasz poczęstował dzieci lizakami i pożegnaliśmy gościa. Dziękujemy za zaangażowanie!!!

 

W Biedronkach bohaterem był Piotruś Wójcikowski. Chłopiec z dumą nosił pelerynkę bohatera, do przedszkola przynosił liczne zabawki, m.in. autka różnego rodzaju, którymi najbardziej lubi się bawić. Ze zdjęcia umieszczonego na plakacie mogliśmy poznać rodzeństwo chłopca. Na zakończenie swojej przygody Piotruś poczęstował dzieci batonikami. Dziękujemy !!!

 

GALERIA

 

 


 

BOHATER TYGODNIA 16.04-20.04

 

Maja Radecka była Bohaterem Tygodnia w dniach16.04.- 20.04. W poniedziałek przyniosła do przedszkola ogromny plakat, oglądaliśmy liczne zdjęcia i poznaliśmy jej rodzinę oraz ukochanego pieska, a także dowiedzieliśmy się trochę więcej o jej zainteresowaniach, ulubionych potrawach, podróżach. W czwartek odwiedziła nas mama dziewczynki, która opowiedziała o swoim zawodzie ( pracuje w firmie produkującej okna), mogliśmy zajrzeć do wnętrza okna, poznać jego budowę, wysłuchaliśmy wielu ciekawostek. Najwięcej radości wywołały u dzieci przygotowane przez mamę Maji eksperymenty, w których dzieci mogły aktywnie uczestniczyć. Spotkanie zakończyło się rozdaniem upominków i zjedzeniem pysznych babeczek. Dziękujemy za wszystko!!!

 

Grupę Biedronek reprezentował Seweryn Dryja. Z plakatu bogatego w liczne zdjęcia dowiedzieliśmy się wiele nt rodziny Sewika, jego zainteresowań i sposobów spędzania wolnego czasu. W poniedziałek odwiedziła nas babcia chłopca p. Helenka, która przyprowadziła swoje pupile – dwa żółwie. Dzieci mogły obserwować je z bliska, dotykać, a ostatecznie pokolorować obrazek żółwia według uznania. Po południu mama i tata Sewerynka razem z grupą przygotowywali zdrowy, owocowy sok z wykorzystaniem wyciskarki wolnoobrotowej. We wtorek ponownie gościlismy rodziców chłopca, którzy razem z dziećmi bawili się w jedna z ulubionych zabaw Seweryna „Rolnik sam w dolinie” oraz poczęstowali dzieci, słynnym już, serniczkiem p. Dominiki. W środę odwiedziła przedszkole druga babcia chłopca, p. Ilonka. Natomiast w piątek gościliśmy policjanta p. Wiesława Dryję – tatę Sewika oraz p.Mieczysława Machnika - wujka chłopca, który na co dzień jest strażnikiem miejskim w Radlinie. Panowie opowiedzieli nam o tym, jak chronić się przed atakiem psa, przypomnieli podstawowe zasady bezpoeczeństwa oraz przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę dzieci. Dziękujemy wszystkim gościom za liczne słodycze, smakołyki oraz zaangażowanie!!!

Bohaterem tygodnia w Motylkach był Krzysztof Lubszczyk.

W poniedziałek przyniósł do przedszkola mnóstwo zabawek, samochodzików oraz klocków, które uwielbia. Zaskoczył wszystkich swoją wspaniałą fryzurą oraz świetnym wierszykiem o samym sobie ułożonym wspólnie z rodzicami. Przyniesiony przez Krzysia plakat bogaty był w liczne rodzinne zdjęcia oraz informacje.

We wtorek odwiedziła nas w przedszkolu cała rodzinka Krzysia. Tata, który przeczytał dzieciom bajkę o rzepce, mama zorganizowała dla dzieci warsztaty florystyczne. Pokazała jak ciekawie, z wykorzystaniem  różnych materiałów można wykonać piękne ozdoby. Dzieci wspólnie ozdobiły słoik, z którego powstał wazon i wykonały kwiaty z bibuły, które teraz zdobią nasz kącik przyrody. Młodszej siostrzyczce Krzysia-Hani bardzo się podobało w przedszkolu, przedszkolaki natomiast bardzo chciały się nią zaopiekować i zaprosić do zabawy. Następnie Krzyś poczęstował wszystkich łakociami. W piątek świętowaliśmy Krzyśka 5-te urodzinki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 9.04 - 13.04.2018r.

Bartek Przybyła był Bohaterem Tygodnia w dniach09.04.- 13.04. Z przyniesionego w poniedziałek plakatu dowiedzieliśmy się, że chłopiec ma wiele zainteresowań – lubi grać w piłkę, układać klocki LEGO, bawić się samochodami (ma sporą kolekcję), jeździc na rowerze, na nartach, pływać, lubi także grać na komputerze i uczyć się języka angielskiego. W środę nasze przedszkole odwiedziła babcia Bartka - Pani Janina, która przeczytała dzieciom bajkę, bawiła się z przedszkolakami w zagadki i zabawy słowne, opowiedziała kilka ciekawych historii o swoim piesku oraz o wypadku, który przytrafił się jej poprzedniego dnia, w konsekwencji czego ma chore i zaklejone oko. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem – Pani Janina upiekła pyszne muffinki. Dziękujemy za zaangażowanie!

Grupę Biedronek reprezentowała Arlena Dryja. Jej plakat bogaty był w liczne rodzinne zdjęcia. Arlenka ma wiele zainteresowań, wśród których znajdują się zabawy z bratem, prace w kuchni, wspólne, rodzinne wycieczki i wakacje, a także przebieranie się. Dziewczynka przynosiła do przedszkola nie tylko lalki, którymi chętnie dzieliła się z dziewczynkami, ale również samochody lub np. figurkę Batmana, by również chłopcy mieli co robić :-) W poniedziałek odwiedził nas tata Arlenki p. Wiesław Dryja, wraz z mamą p. Dominiką, która wcieliła się w postać ogromnej maskotki policyjnej – Sznupka. Oboje przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadch bezpieczeństwa. Po południu ponownie odwiedzili grupę, by wspólnie porozmawiać o Arlence i poczęstować dzieci sernikiem. W środę do Biedronek zawitała babcia dziewczynki, p. Ilonka, która zaprezentowała robota z pudełek i papieru kolorowego, którego Arlenka wykonała razem z nią i bratem. Następnie pobawiła się z dziećmi piłką i poczęstowała łakociami. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!

W Motylkach bohaterem był Kacper Wójcikowski. Chłopiec z dumą nosił pelerynkę oraz godnie prezentował się w pierwszej parze. Do przedszkola przyniósł zabawki: autka, helikopter, oraz album ze starymi wycinkami z gazet przedstawiającymi samochody sprzed kilkudziesięciu lat.

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 19.03 - 23.03.2018r.

Martyna Mrózek była Bohaterem Tygodnia w dniach 19.03.- 23.03. Dziewczynka bardzo lubi kolor różowy, więc jej plakat przepełniony był tym kolorem. Bardzo lubi kotki, a jej ulubiona bajka, to Świnka Peppa. Mama Martynki gościła w naszym przedszkolu w poniedziałek i przeczytała bajkę o „Czerwonym Kapturku” – nie obeszło się także bez słodkiego co nieco. Natomiast we wtorek tata dziewczynki zorganizował spotkanie ze Strażą Miejską, gdzie pracuje. Przedstawiciele ekopatrolu – Pani Monika Dasiewicz i Pan Wojciech Szymiczek przeprowadzili pogadankę z dziećmi wspartą prezentacją multimedialną, które wzbogaciły wiedzę 6 - latków na temat pracy strażników miejskich, czyli jest to przede wszystkim dbałość o ekologię i ochronę środowiska. Grupa Skrzatów utrwaliła sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, numery alarmowe służb specjalnych, a także prawidłowe zachowanie się w kontakcie z psem. Dzieci miały także możliwość poznania umundurowania i wyposażenia strażnika miejskiego – największą atrakcją było dotknięcie kajdanek i pałki oraz rozmowa przez krótkofalówkę z dyżurnym strażnikiem. Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaskowe opaski. Dziękujemy za zaangażowanie!

Bohaterką tego tygodnia była Martynka Wiechoczek. Przygotowała śliczny plakat, z którego dowiedzieliśmy się, że chce zostać w przyszłości baletnicą oraz cukiernikiem, a jej ulubiony kolor to tęczowy. Mogliśmy też pooglądać zdjęcia rodzinne. W środę odwiedziła nas p. Monika (mama Martynki) wykonała wraz z dziećmi pracę plastyczną - bujanego baranka. Dzieci najpierw kolorowały buzię i nogi baranka, następnie wycinały je. Zginały papierowy talerzyk na połowę, ozdabiały watą, doklejały elementy. W piątek czekały nas kolejne odwiedzinki - tym razem mieliśmy okazję gościć mamę, tatę oraz małą siostrzyczkę Martynki -Natalkę. Dzieci wysłuchały bajeczki z ulubionej książki Martynki o księżniczkach oraz poczęstowane zostały babeczkami czekoladowymi, które Martyna upiekła z pomocą mamy. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i miłe odwiedziny!

W „Biedronkach” bohaterem tygodnia był Tomek Kuskowski. Z jego plakatu dowiedzieliśmy się, czym lubi się bawić oraz jakie są jego ulubione potrawy. Bardzo zaintrygował nas tytuł plakatu - „Tomek - człowiek o wielu twarzach” :-) Z pewnością ma to odniesienie w zainteresowaniach chłopca – codziennie do przedszkola przynosił różne zabawki – samochody, ciężarówki, puzzle. Mama i siostra naszego bohatera odwiedziły przedszkole w środę po południu i opowiedziały dzieciom o wiosennych pracach, jakie wykonują w ogrodzie, zaprezentowały narzędzie, które wykorzystuje się do takich prac oraz wspólnie z dziećmi zasadziły kolorowe bratki, które teraz są ozdobą sali przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

GALERIA


 

BOHATER TYGODNIA 12.03 - 16.03.2018r.

Zuzanna Soduś była Bohaterem Tygodnia w dniach12.03.- 16.03. Dzięki barwnemu plakatowi, który przyniosła do przedszkola i relacji dziewczynki zdobyliśmy więcej informacji na temat jej rodziny, najlepszej koleżanki Michasi oraz na temat jej licznych zainteresowań. Zuzka lubi śpiewać, malować się, lubi konie i lalki Barbie, a jej ulubiona potrawa to spaghetti. Dziękujemy!

Biedronki” reprezentowała Danusia Lach. Jej plakat prezentował rodzinę w różnych, ważnych momentach życia dziewczynki. W poniedziałek i wtorek siostra Danusi Alicja przeczytała dzieciom bajkę, natomiast w środę mama Danusi p. Kasia, siostra Alicja i brat Beniamin opowiadali o zwierzętach, jakie zamieszkują w ich domu oraz o zainteresowaniach. Alicja pochwaliła się medalem, który zdobyła w turnieju szachowym. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem ulubionym smakołykiem Danusi – cukierkami krówkami. Dziękujemy!

W „Motylkach” bohaterką była Wiktoria Mrowiec, która swoim plakatem opowiedziała wiele ciekawych rzeczy dotyczących jej rodziny oraz zainteresowań. Do przedszkola przynosiła swoje ulubione lalki, grę „Kraina lodu” oraz album rodzinny. W czwartek odwiedziła nas mama Wiktorii, p. Karolina, która przeczytała dzieciom bajkę oraz przygotowała ciekawą atrakcję. Do sali przedszkolnej wjechały upieczone przez p. Karolinę muffinki, które dzieci mogły samodzielnie dekorować. Potem oczywiście mogły zjeść przygotowaną przez siebie babeczkę. Pani Karolina zorganizowała również spotkanie z autorem książek dla dzieci p. Waldemarem Cichoniem. Dziękujemy za zaangażowanie!!

GALERIA


 BOHATER TYGODNIA 05.03 - 09.03.2018r.

Alex Ogrocki był Bohaterem Tygodnia w dniach05.03.- 09.03. Oglądając plakat chłopca w poniedziałek poznaliśmy jego rodzinę, przyjaciół oraz zwierzęta, które posiada w domu. Dowiedzieliśmy się, że lubi jeździć na nartach, rowerze, bawić się klockami LEGO oraz niezwykły z jego podróżnik, ma zaledwie 7 lat, a był już w Egipcie, Grecji, Turcji, Bułgarii, Holandii, Niemczech, Austrii oraz na Cyprze. W środę tata Alexa przyszedł do przedszkola w specjalnym stroju ratownika górniczego i opowiedział przedszkolakom o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Dzieci miały możliwość przymierzenia części stroju, aby poczuć klimat tej pracy. Mama Bohatera w piątek przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Franklin”, a mały brat Eryk pobawił się chwilkę w naszej sali. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Bohaterem tygodnia w grupie MOTYLKÓW był Filip Fortuna, który przyniósł do przedszkola duży plakat z ciekawymi informacjami na temat siebie i swojej rodziny. Filip pochwalił się swoim pięknym pokojem oraz zabawkami, które się w nim znajdują. Chłopiec najbardziej lubi klocki LEGO oraz Playmobil. Na plakacie znalazło się mnóstwo zdjęć rodzinnych z miłych chwil z życia chłopca, z mamą, tatą i kochanymi babciami. Cały tydzień wymyślał różne ciekawe zabawy oraz dumnie kroczył w pierwszej parze.

Odwiedził nas ponownie tata Filipa w stroju, który dzieci od razu rozpoznały. Opowiedział o pracy strażaka, przypomniał wizytę strażaków wraz z wozem strażackim na początku roku przedszkolnego. Mówił też o pierwszej pomocy, przypomniał numery alarmowe. Poczęstował dzieci słodkościami. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedzinki!

 

Grupę Biedronek reprezentował Szymon Mężyk. Jego plakat zawierający liczne zdjęcia informował nas o tym, że chłopiec bardzo lubi przebierać się w różne stroje, oraz że uwielbia konie i czas spędzony razem z rodziną. Do przedszkola przynosił codziennie inne zabawki, które z każdym dniem zachwycały bardziej kolegów i koleżanki bohatera. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się samochód z przyczepą do przewożenia koni oraz statek piracki. Mama Szymona p. Michasia odwiedziła nas we wtorek po południu, przygotowując dla dzieci jedną z ulubionych zabawek interaktywnych Szymona – matę edukacyjną utrwalającą nazwy zwierząt, literki oraz liczby. W piątek na wszystkie Biedronki czekała niespodzianka. Dziadek oraz tata Szymona przybyli do przedszkola bryczką, by proponować dzieciom przejażdżkę po okolicy. Po przejażdżce dzieci mogły poczęstować się pysznym jabłkowo-marchewkowym ciastem upieczonym przez p. Michasię.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

 

GALERIA


 

BOHATER TYGODNIA 26.02-02.03.2018r.

 

Jaś Nachtigal był Bohaterem Tygodnia w dniach26.02.- 02.03. Zapoznał nas w poniedziałek ze swoją rodziną, przyjaciółmi, zwierzątkami, ulubionymi potrawami i jeszcze innymi szczegółami, które umieszczone były na dużym plakacie. W środę mama i wujek Jasia przyszli do przedszkola i okazało się, że był to dzień pełen emocji, bowiem wujek, który pracuje w sklepie zoologicznym przyniósł do przedszkola węża. Pyton zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, usłyszeliśmy dużo ciekawostek na jego temat, a nawet mogliśmy go dotknąć - oczywiście kto miał na to ochotę. Mama Bohatera przeczytała dzieciom bajkę, a w piątek poczęstowała dzieci muffinkami. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Bohaterem tego tygodnia w „Motylkach” był Karol Kozicki, który przyniósł do przedszkola duży plakat, na którym znalazły się nawet małe samochodziki oraz całe mnóstwo rodzinnych fotografii. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Karola na temat jego rodziny i zainteresowań. Karol lubi grać w piłkę nożną, budować z klocków LEGO. Wiele opowiadał o swoim małym braciszku Pawełku i zwierzątkach. W piątek 02.03 odwiedziła nas babcia Karola, która przeczytała dzieciom bajkę oraz poczęstowała słodyczami. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!

Biedronki” reprezentował Kuba Szymański. Ze zdjęć umieszczonych na plakacie dowiedzieliśmy się co lubi, i jak przedstawia się jego rodzina. Kuba zaprosił do przedszkola siostrę Marlenę i brata Szymona, którzy spędzili popołudnie w maluszkach bawiąc się z dziećmi chustą animacyjną. Chłopiec codziennie przynosił do przedszkola klocki Lego lub autka, którymi chętnie dzielił się z innymi. W piątek mama Kuby poczęstowała dzieci słodkościami. Dziękujemy!!!

 

GALERIA


 

BOHATER TYGODNIA 19.02-23.02.2018r.

 

Bohaterem Tygodnia w dniach 19.-23.02. w grupie Skrzatów był Tymek Markiton. Chłopiec w poniedziałek zapoznał nas ze swoim plakatem, który pełen zdjęć ukazał osobę Tymka od niemowlaka do przedszkolaka. Poznaliśmy jego ulubione potrawy, zabawki, bajkowych bohaterów. We wtorek mama chłopca – pani Daria przeczytała dzieciom bajkę, a w środę odwiedził nas tata – pan Piotr, który przebrany za Batmana zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i zapoznał dzieci z różnymi super bohaterami, którymi Tymek jest zafascynowany. Pan Piotr przygotował dla przedszkolaków puzzle oraz kolorowanki m.in. Iron Mana, Hulka, Spidermana, Wonder Woman oraz podziwianego przez Tymka – Kapitana Ameryki. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się peleryna Batmana, pod którą dzieci chętnie się chowały. W czwartek do przedszkola znów przyszła mama Tymka, by zaprezentować grupie wykonywany przez siebie zawód urzędnika pocztowego. Różne ciekawostki poszerzyły wiedzę przedszkolaków w tym temacie.

Dziękujemy Państwu Markiton za zorganizowanie ciekawego tygodnia z Bohaterem oraz za słodki poczęstunek!

Bohaterem tego tygodnia w grupie „Motylków” był Nikodem Michalski, który dumnie kroczył cały tydzień w pelerynce w pierwszej parze. Nikodem wraz z mamą i siostrą przygotował plakat, na którym znalazło się mnóstwo rodzinnych fotografii oraz kart z piłkarzami. Mogliśmy zobaczyć Nikodema jak był jeszcze malutki, dziadka z którym lubi spędzać czas, rodzeństwo, mamę oraz tatę. Dowiedzieliśmy się też jakie są jego ulubione potrawy. Nikodem uwielbia grać w piłkę, jest to jego duża pasja dlatego z chęcią uczęszcza na orliki. Przyniósł do przedszkola swoje ulubione zabawki, którymi chętnie bawił się z kolegami z grupy.

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 22.01-26.01.2018r.

 

Bohaterem Tygodnia w dniach 12.-16.02. był Mateusz Duda. Chłopiec zapoznał nas w poniedziałek ze swoim barwnym plakatem oraz albumem. Mama Mateusza przyszła przeczytać bajkę z serii: „Psi Patrol” oraz podarowała dzieciom łamigłówki związane z bohaterami książki. W piątek gościliśmy w przedszkolu rodziców Bohatera. Tata chłopca opowiedział o swym zawodzie – jest informatykiem. Dzieci miały możliwość zaglądnięcia do wnętrza komputera, poznały poszczególne jego części, wysłuchały wielu ciekawostek. Mama przygotowała dla dzieci babeczki i owocowe koreczki. Wszystko było bardzo pyszne! Serdecznie dziękujemy!

W grupie Biedronek bohaterem był Paweł Wójcikowski. Chłopiec dumnie nosił pelerynkę Bohatera Tygodnia, a z plakatu dowiedzieliśmy się, że bardzo lubi klocki Lego. Zaskoczeniem dla wszystkich był narysowany przez tatę portret rodziny. Paweł codziennie przynosił do przedszkola różne autka, a jego mama, p. Wioletta przyszła przeczytać dzieciom bajkę.

Dziękujemy!!!

GALERIA


 

BOHATER TYGODNIA 22.01-26.01.2018r.

Bohaterem Tygodnia w dniach 22 – 26.01.2018r. W grupie „Motylków” był Kajetan Benisz. Z plakatu oraz wypowiedzi chłopca dowiedzieliśmy się, że Kajtek lubi klocki Lego, oraz książki: Pierwsza Encyklopedia Obrazkowa, Kicia Kocia, Złota Księga Olafa. Wśród ulubionych dań znalazł się rosół z makaronem nitki oraz kisiel. Kajtek ma również rybkę bojownika – Toffika. Kajtek do przedszkola zaprosił mamę, która oprócz przeczytania dzieciom bajki, zaprezentowała swoją pasję – ozdabianie przedmiotów techniką decoupagu. Dzieci mogły zobaczyć przykładowe prace oraz zapoznać się z poszczególnymi etapami ich wykonania. Największym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia – farby, szpatułki, gąbki, pęsety oraz kolorowe serwetki.

Dziękujemy za zaangażowanie!

GALERIA


 BOHATER TYGODNIA 15.01-19.01. 2018r. 

Tomasz Kolarczyk był „Bohaterem Tygodnia” w dniach 15.-19.01.2018r. W poniedziałek oglądaliśmy zdjęcia umieszczone na plakacie i poznaliśmy rodziców Tomka, dziadków oraz ulubionego kolegę – Mateusza. W środę odwiedzili nasze przedszkole rodzice Bohatera – mama Kasia, która jest dentystką i tata Bartosz - protetyk. Pani Kasia przybliżyła przedszkolakom zawód, jaki wykonuje, sprawdzała wiedzę dzieci w tym temacie, przypomniała, w jaki sposób prawidłowo myć zęby. Skrzaty miały możliwość samodzielnego szczotkowania na dużej sztucznej szczęce pod okiem fachowcy. Dzieci zostały obdarowane skaczącymi szczękusiami, którymi chętnie się bawiły. Bardzo dziękujemy!

W „Motylkach” bohaterką była Oliwia Reguła. Przyniosła plakat z dużą ilością zdjęć rodzinnych z wycieczek i wakacji oraz czasów, gdy była jeszcze maleńkim dzidziusiem. W środę odwiedziła dzieci babcia Oliwki p. Krysia Fonfara, która opowiedziała im o wczesniej wykonywanym zawodzie inspektora do spraw wojskowych w Woskowej Komendzie Uzupełnień. Przeczytała również dwie ulubione bajki Oliwii. Przez cały tydzień Oliwia nosiła różne zabawki, pocztówki, którymi chętnie bawiła się z innymi. Dziękujemy!!!

Biedronki” reprezentował Bartek Pajchrowski. Jego pasją jest kosmos i wszystko, co jest z nim związane. W związku z tym Bartek zaprosił do przedszkola swoją mamę, która nieco przybliżyła dzieciom ten temat. Najpierw zaprezentowała dzieciom teatrzyk dzieci, w którym główny bohater kosmita Toto wybrał się wraz z dziećmi w podróż po planetach Układ Słonecznego. Podróż zakończyła się oczywiście na najpiękniejszej z planet – Ziemi. Przy pomocy globusa i latarki p. Hania pokazała dzieciom jak zmieniają się pory dnia i nocy, a następnie na przykładzie ugotowanego jajka – jak wyglądają warstwy Ziemi. Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczęstować się „kosmicznymi ciasteczkami” upieczonymi przez bohatera i jego mamę. W czwartek p. Hania zorganizowała dla dzieci plener malarski, podczas którego „Biedronki” malowały farbami kosmos. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!!

GALERIA

 


 BOHATER TYGODNIA 08.01-12.01. 2018r.

Bohaterem Tygodnia w dniach 08-12.01 w grupie Skrzatów była Emilia Kafka. Dziewczynka poprzez liczne zdjęcia zapoznała nas ze swoją rodziną i zainteresowaniami. Emilia lubi zwierzęta, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu – bawić się w berka , chowanego, ciucubabkę oraz grać w gry planszowe. W czwartek gościliśmy w przedszkolu całą rodzinę Emilki, a mama Dagmara przeczytała dzieciom bajkę i bawiła się z przedszkolakami w zagadki. Dziewczynka przedstawiła dzieciom swojego pupila – chomika, i przygotowała dla nich świecące bransoletki i gumy. Dziękujemy!!!

Grupę Motylków reprezentowała Hania Sówka. Z jej plakatu, bogatego w liczne zdjęcia, dowiedzieliśmy się wiele nt Hani, jej rodziny i zainteresowań. W środę przedszkole odwiedziła mama Hani, p. Sylwia, która przeczytała dzieciom pouczajacą bajkę o Tupciu-Chrupciu, oraz siostra Hani – Natalka. Obie dziewczynki zaprezentowały grupie samodzielnie ułożony układ taneczny – warto podkreslić, że obie uczęszczają na zajęcia mażoretek w grupie Baby Enigma. Przedszkolaki miały także możliwość zobaczyć filmiki przedstawiające rodzinę Hani, oraz jej występy taneczne podczas różnych imprez. W piątek ponownie gościliśmy Natalkę i jej mamę. Dziewczynka zaprezentowała dzieciom zabawkę „Magic Fry friggi – friggi”- magiczna kuchnia. Na zakończenie Hania poczęstowała dzieci słodkimi czekoladkami, a mama podarowała duże arkusze papieru. Dziękujemy !!!

W grupie „Biedronek” bohaterem był Franciszek Langrzyk. Z plakatu dowiedzieliśmy się, co Franek lubi robić, jak spędza wolny czas, w czym pomaga rodzicom, oraz co lubi jeść. Poznaliśmy również jego rodzinę. W poniedziałek pani Renata Jakubowska – babcia Frania przeczytała dzieciom jego ulubioną bajkę o Strażaku Samie. We wtorek odwiedziła nas mama Frania p. Paulina, która opowiedziała o wykonywanym przez nią zawodzie nauczyciela w szkole dla dzieci niesłyszących – opowiedziała o rodzajach aparatów słuchowych, języku migowym, a także przeprowadziła doświadczenie, które uświadomiło dzieciom jak to jest, gdy nie można odbierać wszystkich dźwięków dochodzących z otoczenia. W środę w przedszkolu gościliśmy licznych gości zaproszonych przez Frania. Najpierw przybył p. Zbigniew Jakubowski – dziadek bohatera, który zajmuje się rozwożeniem pieczywa do sklepów – nam również dostarczył pyszne kołaczyki. Kilka minut później, p. Paulina wraz ze swoimi podopiecznymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu – Martą, Pauliną, Oliwią, Mileną i Aleksem przyjechali do grupy maluszków, by opowiedzieć o tym, co robią, jak kontaktują się z innymi oraz by nauczyć dzieci migania i pobawić się z nimi. W piątek natomiast dzieci zostały obdarowane papierowymi hełmami strażaka, by podczas projekcji bajki „Strażak Sam” mogły poczuć się jak główny bohater.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu „Bohater Tygodnia”!!!!

GALERIA

 


 BOHATER TYGODNIA 11.12-15.12.2017r.

 

Bohaterem Tygodnia w grupie Skrzatów w dniach 18 - 22.12.2017r. był Dominik Kafka. Z plakatu dowiedzieliśmy się, że lubi kolor niebieski, a ulubione owoce, to truskawki. Chłopiec lubi Święta Bożego Narodzenia, a w wolnym czasie rysuje, tak jak jego mama. W przyszłości chce zostać strażakiem, albo policjantem. W czwartek do przedszkola przyszła mama Dominika i przeczytała dzieciom bajki z serii: „O niesfornych zwierzakach”, a także pomogła w dekorowaniu świątecznych ciasteczek. W piątek chłopiec poczęstował kolegów i koleżanki słodyczami. Dziękujemy za zaangażowanie!

Bohaterem Tygodnia w grupie „Biedronek” był Eryk Jackowski. Eryk przygotował wraz z rodzicami plakat zawierający wiele zdjęć, przedstawiających chłopca w różnych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się, że chłopiec uwielbia koparki, kombajny i inne maszyny rolnicze, co bardzo podobało się chłopcom, którzy mogli bawić się tego typu zabawkami przyniesionymi przez Eryka do przedszkola. Mama Eryka p. Sabina zaprezentowała dzieciom wykonywany przez siebie zawód pielęgniarki. Każdy mógł pobawić się prawdziwymi strzykawkami, przykleić plaster „na ranę”, zbadać ciśnienie lub obandażować „bolącą” część ciała. Natomiast tata Eryka, p. Piotr, po raz kolejny przybliżył nam zawód policjanta, jego atrybuty, oraz przeprowadził z dziećmi rozgrzewkę w postaci ćwiczeń gimnastycznych. Bardzo dziękujemy Państwu Jackowskim za poświęcony czas, odwiedziny, a także za słodkości podarowane dzieciom!

Grupę „Motylków” reprezentował Paweł Rezner. Paweł przyniósł do przedszkola bardzo duży plakat z licznymi zdjęciami z miłych chwil z jego życia. Chłopczyk bardzo lubi zabawę z przyjaciółmi, jazdę na rowerze, wycieczki do ZOO. Jest mistrzem w układaniu klocków LEGO. W przyszłości chciałby zostać policjantem. Pawełek codziennie do przedszkola przynosił inne zabawki – np. duże samochody – przedszkolakom szczególnie spodobał się tir z klocków Lego. Dzieci odwiedził p. Krystian – tata Pawła, który opowiedział im o wykonywanym przez siebie zawodzie szklarza, oraz przedstawił różne ciekawostki i realizację zamówień na zdjęciach. P. Paulina, mama Pawła przeczytała dzieciom bajki z różnych stron świata. Największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzątka Pawła – patyczaki, które przyniósł do przedszkola. Dziękujemy za zaangażowanie!

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 11.12-15.12.2017r.

Bohaterem Tygodnia w grupie Skrzatów w dniach 11.-15.12. był Kuba Maślanka. Z bardzo bogatego w zdjęcia plakatu dowiedzieliśmy się, że mama chłopca jest zawsze uśmiechnięta, tata jest odpowiedzialny i stanowczy, a siostrą Zuzią Kuba lubi się opiekować. Wolny czas nasz Bohater najczęściej spędza grając z rodzicami w gry planszowe lub bawiąc się samochodami – ma ich całą kolekcję, interesuje się też piłką nożną. Kuba najbardziej lubi jeść owoce, a jego ulubiony kolor to niebieski i żółty. Wakacje spędza nad morzem, a w przyszłości marzy , by zostać strażakiem i ratować ludzi.

Bohaterką tego tygodnia w grupie „Motylków” była Emilka Zapała, która jest bardzo wesołą, uśmiechniętą dziewczynką. Wszystkich potrafi wprawić w dobry nastrój, bardzo lubi zwierzęta. Jest zawsze bardzo pomocna i koleżeńska.Do przedszkola przyniosła piękne kolorowe klocki, z których koledzy i koleżanki chętnie budowali wysoką wieżę. Emilka cały tydzień chodziła w pierwszej parze oraz wybierała zabawy kołowe.

Grupę najmłodszą reprezentował Adrian Brzezinka. Adrian dumnie nosił pelerynkę bohatera. Zawsze chętnie korzystał z możliwości pójścia w pierwszej parze – zawsze wybierając ulubioną koleżankę lub kolegę, by mu towarzyszyli. Chetnie opowiadał o tym, jak spedza czas z rodziną, a także w co lubi bawić się z siostrą Amelką. Chłopczyk przynosił do przedszkola zabawki, którymi mogli bawić się inni. Największą atrakcją było spotkanie z mamą Adriana, p. Małgosią, oraz ich pupilem 8-miesięcznym berneńskim psem pasterskim Nalą. Nala zaprezentowała nam sztuczki, za wykonanie których otrzymywała smakołyki. Chętne dzieci mogły pogłaskać pieska, który okazał się wspaniałym kompanem do zabaw.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 04.12-08.12.2017r.

Bohaterem Tygodnia w dniach 04.– 08.12. w grupie Skrzatów był Oliwier Wojtala. Z plakatu dowiedzieliśmy się, że chłopiec lubi kolor niebieski, lubi jeździć na rowerze, bawić się z bratem, jego ulubione zwierzątka to piesek i rybka. Mama chłopca przyszła przeczytać dzieciom bajki z serii: „Bajki z różnych stron świata”, które bardzo podobały się przedszkolakom. Poznaliśmy również młodszego brata Oliwiera – Karolka, który zadomowił się w naszym przedszkolu i polubił naszą grupę. Poznaliśmy nie tylko rodzinę naszego bohatera, ale także jego sąsiada, który jak się okazało jest pszczelarzem i który wzbogacił wiedzę dzieci z zakresu tego tematu. Przyniósł także w klatce dwie szynszyle, o których opowiedział kilka ciekawostek. W piątek odwiedziła nas ciocia Oliwierka – pani Ola, która także pracuje w przedszkolu, i która przeprowadziła zajęcia z dziećmi – były zabawy z muzyką utrwalające liczenie, wielkości oraz znajomość samogłosek. Były także zajęcia plastyczne (dzieci zrobiły piękne świąteczne kartki). Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami za co bardzo dziękujemy!

Dziękujemy Państwu Wojtala, Pani Aleksandrze Gala oraz Panu Chromik za zaangażowanie!

Bohaterką tego tygodnia w grupie „Motylków” była Julka Osojca, której bardzo spodobała się pelerynka. Z wielką przyjemnością chodziła w niej po przedszkolu. Julka wraz z rodzicami przygotowała plakat, na którym wymieniła swoje ulubione potrawy, zwierzątka, kolory. Julia bardzo lubi lepić bałwana, a latem zajadać się lodami.

Julka przyniosła do przedszkola piękne zabawki. Szkatułka z Elzą z Krainy lodu szczególnie przypadła dziewczynkom do gustu.

Biedronki” reprezentowała Madzia Rezner. Jej plakat bogaty był w liczne zdjęcia, przedstawiające dziewczynkę w różnych sytuacjach. Madzia śpiewa i tańczy w zespole Vladislavia, interesuje się także akrobatyką. Razem z mamą Pauliną, przygotowała krótki pokaz umiejętności akrobatycznych – najbardziej zachwycił nas mostek i foczka. Madzia przynosiła do przedszkola zabawki; wszystkich urzekła babeczkowa laleczka, która oprócz tego, że była kolorowa to jeszcze cudnie pachniała. Pani Paulina przeczytała również dzieciom ulubiony wierszyk Madzi pt. „Lokomotywa”.

Dziękujemy za zaangażowanie!

 

GALERIA

 

BOHATER TYGODNIA 27.11.-1.12.2017r.

 

Bohaterem Tygodnia w dniach 27.11. - 01.12.2017r. był Aleksander Mazur. Na plakacie przygotowanym przez samego bohatera odbite były: stopa i dłoń chłopca, a po środku ogromna piłka symbolizująca zamiłowanie do sportu, jak się okazuje nie tylko do piłki nożnej. Akurat w tym tygodniu omawialiśmy tematykę „Dnia Górnika”, i dobrze się złożyło, bowiem do przedszkola przyszedł tata Olka, który właśnie wykonuje ten zawód. Opowiedział przedszkolakom o pracy w kopalni, pokazał filmik, przyniósł kask górniczy, który dzieci mogły włożyć na głowę oraz dla każdego przedszkolaka maskę chroniącą od zanieczyszczeń i stopery do uszu. Mama naszego bohatera natomiast przyszła przeczytać dzieciom niezwykłą bajkę pt. „Aleksander, Tatiana i smoczy wyścig”, w której występował sam Olek z siostrą Tatianą w roli głównej. Pani Małgosia pracuje na poczcie, więc opowiedziała kilka ciekawostek o tym zawodzie, a co najważniejsze zorganizowała zabawę, podczas której dzieci naklejały znaczki na kartki oraz przybijały pieczątki. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – koszatniczka, o której Olek opowiedział wiele interesujących rzeczy. Każdy przedszkolak otrzymał na zakończenie spotkania książeczkę o Mikołaju, którą mógł zabrać do domu.

Grupę „Motylków” reprezentował Daniel Gajgier. Wraz z mamą przygotował piękny plakat z licznymi zdjęciami. Dowiedzieliśmy się, że lubi klocki LEGO oraz film „Psi patrol”, który dzieci mogły zobaczyć. Codziennie do przedszkola przynosił różne zabawki – autka, roboty, klocki. W przedszkolu odwiedziła Daniela cała rodzina: mama, tata oraz mały braciszek. Pani Kasia przeczytała dzieciom ulubioną bajkę Daniela pt. „Lisiczka z wałkiem”. Na zakończenie spotkania wręczyła wszystkim soczki i ciasteczka.

W „Biedronkach” to Antoś Sanecznik przywdział pelerynę Super Bohatera. Z plakatu dowiedzieliśmy się o jego licznych zainteresowaniach: Antek lubi jeżdzić na rowerze, pływać, układać klocki Lego. Chciałby zostać policjantem. Na filmie z chłopcem w roli głównej mogliśmy obserwować jego niezwykłe umiejętności akrobatyczne – Antoś bowiem od dawna uczęszcza na zajęcia pływania, podczas których skacze do wody, nurkuje, potrafi utrzymać równowagę, trzymany jedynie za nogę! Jego jakże odwazne wyczyny tak spodobały się dzieciom, że filmik oglądaliśmy dwa razy. Antoś codziennie do przedszkola przynosił inne zabawki – pojawił się Hulk, samochody, figurki z klocków. Natomiast mama Antka, pani Dorota poświęciła nam czas, by zaprezentować dzieciom eksperymenty: samoczynne nadmuchiwanie się balonów, wybuchający wulkan, cukierkowa tęcza oraz przemieszczające się kropelki. Największy zachwyt wywołał różowy wulkan. Dzieci otrzymały również niezwykły poczęstunek – własnoręcznie przygotowane kolorowe galaretki w kształcie klocków Lego, Lorda Vadera i ludzika Lego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

 

Galeria

 

BOHATER TYGODNIA 13.-17.11.2017r.

Bohaterem Tygodnia w dniach 20.- 24.11.2017r. W grupie „Skrzatów” był Bartek Adamczyk. Jego ogromny plakat pełen był zdjęć z licznych podróży i zamiłowania do sportu. Cała rodzina odwiedziła nasze przedszkole – mama Kasia, która opowiedziała o swym zawodzie farmaceutki, tata Zbyszek, który jest bankowcem, a jednocześnie sędzią piłki nożnej, oraz braciszek Robert, który właśnie nauczył się chodzić. Tata Bartka, przebrany w strój sędziego zapoznał przedszkolaków ze szczegółami tej pracy – oglądaliśmy krótki filmik i wzięliśmy udział w treningu z piłkami na refleks. Oglądaliśmy także filmik z udziałem naszego Bohatera, podziwiając jak wspaniale radzi sobie na lodowisku jeżdżąc na łyżwach (rozpoczął naukę już w 2 roku życia). Dzieci obejrzały także fragment ulubionej bajki naszego Bartusia oraz otrzymały kolorowanki i paczuszki z owocem i słodyczami.

Grupę „Biedronek” reprezentowała Hania Rać. Dowiedzieliśmy się, że Hania uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną, lubi konie, świnkę Pepę, kucyki Pony, podróże, wypoczynek - szczególnie pływanie w morzu, a w przyszłości chciałaby opiekować się zwierzątkami. Mama Hani, p. Kasia spędziła z przedszkolakami popołudnie, czytając bajkę oraz bawiąc się z dziećmi, natomiast tata Hani, p. Tomek przygotował dla dzieci prezentację zawierającą zdjęcia z jego podróży.

W „Motylkach” to Dominika Niemier pełniła rolę Bohatera Tygodnia. Plakat z jej podobizną, namalowany przez ciocię dziewczynki, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Przedstawiał Dominikę, która obchodzi urodziny, co faktycznie miało miejsce 22 listopada. Z niego też dowiedzieliśmy się, że Dominika lubi „Minionki”, zajęcia na basenie, piosenkę „Pieski małe dwa”. Wolny czas spędza na zabawach z siostrą i mamą. Jest też właścicielką kotka i pieska. Dzieci miały możliwość zobaczenia zdjęć z różnych momentów życia Dominiki, a mama – p. Basia odwiedziła jej grupę, by przeczytać dzieciom bajkę i poczęstować słodkościami.

Składamy ogromne podziękowania Rodzinom za włożony trud i zaangażowanie!

GALERIA

BOHATER TYGODNIA 13.-17.11.2017r.

 

Dominik Staroszczyk był Bohaterem Tygodnia od 13.-17.11. Dowiedzieliśmy się co lubi: kolor niebieski, samochody, piłkę nożną, zwierzęta i książki o nich, jazdę na rowerze, chłopiec lubi także pomagać. Poznaliśmy jego rodzinę: mamę, która przeczytała dzieciom bardzo dużo bajek i opowiedziała o tatusiu Dominika, który jest geologiem (oglądaliśmy ciekawe zdjęcia). Poznaliśmy także jego starsze siostry: Angelikę i Paulinę, które przyszły z wizytą do przedszkola. Bohater Tygodnia obdarował dzieci licznymi słodkościami.

W Grupie „Biedronek” i „Motylków” bohaterami było rodzeństwo: Nicola Pawela i Jakub Stopa. Nicola na plakacie zaprezentowała całą rodzinę, oraz najbardziej przez nią lubiane, sposoby spędzania wolnego czasu: wycieczki do ZOO, zwiedzanie zamków, odpoczynek nad wodą. Dziewczynka lubi lody oraz księżniczki, postaci Disneya oraz kucyki Pony. Mama Marlena odwiedziła nas w piątek poświęcając czas na lekturę oraz zabawę.

Kubuś z kolei uwielbia winogrona, paprykę, pomidory i pepsi. Wśród jego ulubionych bajek znalazły się Supa Strikas oraz Avengers. Do przedszkola przyniósł ulubionego Transformersa, Iron-mana, oraz płytę z bajką „Było sobie życie”. Pani Marlena oprócz przeczytania bajki, przygotowała oraz nadzorowała pracę plastyczną „Woda z gór”, którą wykonały „Motylki”.

Serdecznie za wszystko dziękujemy!

Galeria

 

BOHATER TYGODNIA 06.-10.11.2017r.

Nadia Biernacka była „Bohaterem Tygodnia” w grupie 6-latków od 06.-10.11. Z barwnego plakatu dowiedzieliśmy się, że od małego lubi podróżować, jej pasje to taniec, układanie puzzli i aktywnie spędzony czas. Cała rodzina odwiedziła przedszkole we wtorek: mama przeczytała przedszkolakom bajkę, a Nadia wystąpiła przed rówieśnikami w wesołym stroju pszczółki prezentując taniec, który pełen był trudnych akrobacji. Rodzice dziewczynki przygotowali dla przedszkolaków słodki poczęstunek oraz upominki – zeszyty i zakładki.

Grupę najmłodszą reprezentował Tomek Hercog. Z plakatu poznaliśmy jego rodzinę oraz zainteresowania. Chłopiec bardzo długo czekał na te dni, podczas których będzie mógł zaprezentować ulubionych bohaterów z bajek: Kapitana Amerykę, Hulka, Iron Mana i wielu innych. Figurki towarzyszyły mu codziennie. Tomek zaprosił do przedszkola babcię Zosię oraz mamę Asię, które przeczytały dzieciom bajki.

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania!

GALERIA

 

BOHATER TYGODNIA 23.10-27.10.2017r.

Bohaterem Tygodnia” w dniach 23.-27.10. w grupie Skrzatów był Kamil Kasparek. Poznaliśmy rodzinę, przyjaciół, zainteresowania chłopca oraz jego ulubione zabawki. Mama Kamila przyszła do przedszkola i przeczytała dzieciom bajkę, a Kamil zaprezentował nam zdjęcia z wielu różnych rodzinnych wyjazdów oraz obdarował rówieśników słodyczami. Dziękujemy rodzinie Kasparek za współpracę!

Grupę „Motylków” reprezentował Filip Zając. Z plakatu dowiedzieliśmy się, że bardzo lubi auta, koparki, straż pożarną, lokomotywy i dinozaury.

Hania Hołomek z grupy „Biedronek” zapoznała dzieci ze swoją rodziną poprzez plakat oraz liczne zdjęcia, prezentujące dziewczynkę w różnych momentach jej życia. Hania przynosiła do przedszkola pluszaki oraz książeczki, a spotkanie z jej mamą, która opowiedziała o ochronie środowiska i przyniosna recyklingowe zabawki wykonane z córką, na długo zapadną nam w pamięci.

GALERIA

 

BOHATER TYGODNIA 16.10-20.10.2017r. 

W dniach 16.–20.10. „Bohaterem Tygodnia” w grupie Skrzatów był Maciek Moskała. Dzięki barwnemu plakatowi dowiedzieliśmy się dużo o jego podróżach, zainteresowaniach, poznaliśmy wspaniałą rodzinę chłopca, a dzięki przygotowanej w domu prezentacji poznaliśmy jego życie od maluszka do starszaka. Mama Maćka przyszła do przedszkola i przeczytała dzieciom interesującą bajkę, a w piątek wszyscy poczęstowaliśmy się cukierkami przyniesionymi przez naszego Bohatera. Dziękujemy!

W grupie „Motylków” bohaterem był Aleksander Węgrzyk, natomiast w „Biedronkach” Antoś Koska. Antoś dwukrotnie zaprosił do przedszkola swoją ciocię Simonę Jagła, która czytała dzieciom bajki. Na plakacie zaprezentował bohaterów ze swojej ulubionej bajki „Psi patrol”.

GALERIA


 

BOHATER TYGODNIA 09.10-13.10.2017r.

 

W dniach 09. – 13.10. „Bohaterem Tygodnia” w grupie Skrzatów był Krzyś Borkowski. Poznaliśmy jego rodzinę, przyjaciół oraz zainteresowania i pasje. Mama Krzysia upiekła nam przepyszne muffinki, a tata posiadający niezwykły talent aktorski przeczytał przedszkolakom bajkę o „Kubusiu Puchatku”.

Grupę „Motylków” reprezentował Szymon Świerczyna, który najbardziej interesuje się klockami Lego. Z kolei Gabrysia Musiolik z „Biedronek” zaprosiła do przedszkola siostrę Brygidę, która oprócz czytania bajki spędziła popołudnie z maluszkami, oraz mamę Żanię, która upiekła dla dzieci czekoladowego murzynka.

Składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie!

GALERIA

 


 

BOHATER TYGODNIA 02.10-06.10.2017r.

 

Bohaterem Tygodnia” w dniach 02.- 06.10. w grupie Skrzatów jest Antoś Typek. Środa, to dzień wyjątkowy, bowiem cała rodzina zagościła w naszym przedszkolu i zaproponowała wiele atrakcji dla dzieci. Pierwszą z nich była projekcja bajki pt. „Psi Patrol”, którą Antoś bardzo lubi i ogląda w domu. Po obejrzeniu bajki w sali czekała na nas kolejna atrakcja - jeden z bohaterów bajki, czyli Marshall – ogromna maskotka, w którą był przebrany tatuś Antosia wesoło podskakiwała na widok przedszkolaków. Wspólnie zatańczyliśmy taniec do piosenki Boogie Woogie, a po nim mogliśmy przytulić się do pieska, przybić piątkę, a nawet poprosić o autograf, który Marshall obiecał wszystkim dzieciom. Rodzice Antosia na zakończenie obdarowali wszystkie dzieci soczkami i pożegnaliśmy się w bardzo radosnych nastrojach. Bardzo dziękujemy Antkowi, Zosi, Pani Justynie i Panu Radkowi Typek!!!

W grupie „Biedronek” najważniejsza w tym tygodniu była Tatiana Mazur. Tania przygotowała dla dzieci kilka ulubionych piosenek, przyniosła album ze zdjęciami oraz liczne zabawki. Do przedszkola zaprosiła swoją mamę Małgosię – urzędniczkę pocztową, która pokazała dzieciom klasery ze znaczkami oraz przygotowała liczne „atrybuty pocztowe” - koperty, kartki, pieczątki, specjalne naklejki, dzięki którym każdy przedszkolak mógł poczuć się, jak prawdziwy pracownik poczty. W czwartek, po obiedzie odwiedził nas tata Tani – p.Krzysztof, który oprócz przeczytania kilku wierszyków przyniósł do przedszkola przyjaciela Tatiany – chomika o imieniu Ciacho.

Bardzo dziękujemy Tatiance, Pani Małgosi i Panu Krzysztofowi!!!

Motylki” w tym tygodniu reprezentował Michał Rać. Pierwszego dnia paradował w hełmie strażackim, bo, jak sam mówi, gdy dorośnie będzie strażakiem. Michał uwielbia dinozaury – do przedszkola przyniósł kolekcję figurek, którymi mogli bawić się jego koledzy i koleżanki z grupy, oraz koparkę. Oprócz dinozaurów, wśród zainteresowań chłopca znalazły się zjawiska geologiczne powodowane wybuchami wulkanów oraz budowanie z klocków Lego i rodzinne ogniska. Michał zaprosił do przedszkola mamę Katarzynę, która przeczytała dzieciom bajkę oraz tatę Tomasza, który podzielił się z dziećmi swoją pasją do astronomi i związaną z nią wizytą w Stanach Zjednoczonych, podczas której sfotografował zaćmienie słońca.

Bardzo dziękujemy Michałkowi, Pani Katarzynie i Panu Tomaszowi!!!

GALERIA