O nas » Nasze oddziały » Klasa 4A » Andrzejki

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce we wtorek  28 listopada, kiedy to uczniowie klasy IVA i IVB pod kierunkiem p. J. Kubiak i M. Matusiak  przygotowali dyskotekę andrzejkową  Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie  mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Uczniowie mieli również pyszny poczęstunek. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klasy VII Bartek i Wiktoria.

M.Matusiak