8 tydzień w przedszkolu

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2020/2021 » 8 tydzień w przedszkolu

Skrzaty w minionym tygodniu kontynuowały tematykę: „Jesień w parku i lesie”. Poznały mieszkańców lasu – ich zwyczaje, wygląd, ciekawostki; poznały także grzyby – zarówno te jadalne, jak i trujące. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne (m.in. poznały nowa technikę – rysowanie na papierze ściernym). Tworzyły teatrzyki, poznały literę m,M oraz cyfrę 3.

Sloneczka poznawały swój wygląd oraz charaktery - zarówno mocne jak i słabe strony. Wspólnie z nauczycielem wykonały "Kalendarz urodzin", a także narysowały swój portret na podstawie odbicia w lustrze. Czas umilały dzieciom przygotowania do niezwykłej uroczystości "Pasowania na przedszkolaka".

Liski w minionym tygodniu utrwalały części ciała, ćwiczyły zmysłowe rozpoznawanie zapachów, dźwięków i kształtów. W ramach zajęć wykonały czekoladowe obrazy na waflach oraz upiekły babeczki dyniowe. Ciekawym okazał się eksperyment, w wyniku którego białe róże nabrały kolorów.

Biedronki rozpoczęły tematykę jesienną - bawiły się z wiatrem, listkami, jesiennymi darami. Ćwiczyły kodowanie, przeliczały żołędzie, kasztany, szyszki. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy z folią malarską oraz zabawy sensoryczne z wykorzystaniem farb i woreczków strunowych.